26 Декември, 2025

Цацаров поиска засилена охрана в спецсъда и прокуратурата

Цацаров поиска засилена охрана в спецсъда и прокуратурата

Сотир Цацаров

Предложението ще се разгледа от прокурорската колегия на ВСС утре

Главният прокурор Сотир Цацаров предлага да се засили охраната, така че да се гарантират правата на магистратите и гражданите, които посещават специализирания съд и прокуратура, съобщава "24 часа". 

Темата ще бъде дискутирана на заседанието на прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет в сряда. Една от мерките, които вероятно ще се обсъди, е разполагането на повече камери.

Конкретният повод за предложението е грозната сцена, която се разигра пред очите на граждани пред входа на специализирания съд на ул. "Черковна" 90 на 26 април. Малко след като приключи заседанието по дело 3548/2016 г., водено срещу Дамянов и съпроцесниците му, участниците в заседанието, включително и пострадалият свидетел Теодор Георгиев Томов, излязоха на двора на сградата.

"Ще те убия, ако пак дойдеш да свидетелстваш", изкрещя в този момент Венцислав Дамянов срещу Томов и започна да го удря с юмруци в лицето. След като му нанесе 2-3 удара и докато пострадалия повика съдебните охранители, Дамянов вече беше избягал извън пределите на Специализирания съд.

На мястото веднага пристигнаха полицаи, които се заеха с издирването на нападателя. Побоят се разигра пред очите на десетки граждани, включително и журналисти, които бяха в съда заради друго дело.

Венци Боксьора бе арестуван на 4 май 2015 година в София при спецакция прокуратурата и ГДБОП. Бандата действала от януари 2014 г. В жилища и автомобили на задържаните са открити различни наркотици – хашиш, марихуана, кокаин, хероин.

Освен Боксьора подсъдими са още лидерът на групата Ивайло Стойнов-Турчина, Тодор Григоров, Марио Тодоров, Петър Миленов, Григор Русев и Петко Стоянов.
Сподели:

Коментари (0)

Започна делото за взрива на канала Ибър-Лепенац, Косово подозира, че има връзка с режима в Белград

Започна делото за взрива на канала Ибър-Лепенац, Косово подозира, че има връзка с режима в Белград

Според обвинителния акт братята Вичентиевич, заедно с все още неизвестни лица, „след предварителна уговорка са поставили около 20 килограма експлозив в канала“. Те са активирали взривното устройство, предизвикало тежка повреда по конструкцията на канала

Назначиха съдия Антон Урумов за прокурор, който ще разследва престъпления на главния прокурор

Назначиха съдия Антон Урумов за прокурор, който ще разследва престъпления на главния прокурор

Решението на Прокурорската колегия може да се обжалва пред Върховния административен съд в 14-дневен срок от съобщаването му.I

Шеф на частна АГ болница в Пловдив е обвинен в присвояване на милиони

Шеф на частна АГ болница в Пловдив е обвинен в присвояване на милиони

Според съда обаче, Йорданов, който по документи е собственик на частното лечебно заведение, няма опасност да се укрие и той беше пуснат веднага под гаранция