26 Декември, 2025

Сотир Цацаров: Не мисля, че има възраждане на "Наглите"

Сотир Цацаров: Не мисля, че има възраждане на "Наглите"

Работи се по всички версии по случая с изчезналия Адриан, чийто автомобил бе открит в района на село Герман

Няма общество, което е застраховано от такива престъпления...Работи се по всички версии по случая с изчезналия Адриан, чийто автомобил бе открит в района на село Герман. Това каза главният прокурор Сотир Цацаров пред журналисти в Народното събрание във връзка с изчезналия Адриан, предаде „Фокус“.

"Прокуратурата работи в пълен синхрон с ръководството на МВР. В постоянна връзка съм с главния секретар на МВР. Сформиран е екип, в който участва наблюдаващият прокурор и представители на всички главни дирекции на МВР, взети са мерки, затова информацията по разследването да бъде ограничена максимално“, коментира главният прокурор. По думите му се работи постоянно. 


На въпрос дали има възраждане на "Наглите", главният прокурор отговори: "Не мисля, че има". Цацаров обясни, че това е тежко криминално престъпление. ". Нека да дадем възможност на хората, които в момента работят по престъплението да си свършат работата. Вместо да се правят политически обобщения или не Дай Боже спекулативни твърдения, които по никакъв начин няма да допринесат за работата на хората, които не са спали цяла нощ", допълни главният прокурор. 
„Фокус припомня: На 30 август към 10.30 часа от тел. 112 е получен сигнал за изоставен на пътя в района на с. Герман лек автомобил. При огледа е установено, че в колата имало лични документи и мобилен телефон. Установен е собственика на автомобила - 25-годишен мъж, предприети са всички действия за установяването на местонахождението му. 

Сподели:

Коментари (0)

Започна делото за взрива на канала Ибър-Лепенац, Косово подозира, че има връзка с режима в Белград

Започна делото за взрива на канала Ибър-Лепенац, Косово подозира, че има връзка с режима в Белград

Според обвинителния акт братята Вичентиевич, заедно с все още неизвестни лица, „след предварителна уговорка са поставили около 20 килограма експлозив в канала“. Те са активирали взривното устройство, предизвикало тежка повреда по конструкцията на канала

Назначиха съдия Антон Урумов за прокурор, който ще разследва престъпления на главния прокурор

Назначиха съдия Антон Урумов за прокурор, който ще разследва престъпления на главния прокурор

Решението на Прокурорската колегия може да се обжалва пред Върховния административен съд в 14-дневен срок от съобщаването му.I

Шеф на частна АГ болница в Пловдив е обвинен в присвояване на милиони

Шеф на частна АГ болница в Пловдив е обвинен в присвояване на милиони

Според съда обаче, Йорданов, който по документи е собственик на частното лечебно заведение, няма опасност да се укрие и той беше пуснат веднага под гаранция