8 Април, 2026

Продължават да постъпват сигнали за двамата избягали престъпници от Софийския затвор

Продължават да постъпват сигнали за двамата избягали престъпници от Софийския затвор

Валентин Радев

Проверяваме не само сигналите, имаме други методи, обясни вътрешният министър Валентин Радев

Още има сигнали за двамата избягали затворници от Софийския затвор, което е добре. Това заяви пред журналисти министърът на вътрешните работи Валентин Радев. Търсим двамата избягали затворници. Още има сигнали, което е добре. Проверяваме не само сигналите, имаме други методи, обясни вътрешният министър Валентин Радев.

„Казват ни адреси - проверяваме ги. Колко сили хвърлихме и там, но е така. Освен председателството и хулиганството полицията се занимава и с всичко останало в държавата“, каза Валентин Радев.

Запитан дали има шанс затворниците да бъдат заловени, той посочи, че има такъв. „Рано или късно ще бъдат хванати. Рано или късно и Галеви ще бъдат хванати. Системата работи, дори на някой да му се струва бавно. По-важното е накрая да има наказания, може да е и след 2 или 5 години“, подчерта вътрешният министър.

Той предупреди, че тези, които сега нарушават или имат идея да нарушават закона, да знаят, че „рано или късно законът ще бъде с пълна сила върху тях“.

По повод на случая от 20 март, когато 43-ма пътници от полет от Париж бяха пропуснати да преминат непроверени в България на летище „София“ Радев обясни, че на бюрото му е докладът от Дирекция „Вътрешна сигурност“. „Проверките са две. Няма да кажа нищо, докато не видя и другия доклад и не ги съпоставя. В доклада на „Вътрешна сигурност“ няма умисъл, което от една страна ми харесва, а от друга се притесних. Възложил съм дисциплинарно производство. Направена е проверка в ГД „Гранична полиция“ на летището. Всички данни идват в министерството, дават се на дирекциите, които проверяват до какви изводи са стигнали“, каза още по темата вътрешният министър.

Не на последно място Валентин Радев коментира дали трябва да бъдат разширени правомощията на Антикорупционния орган. Вътрешният министър обясни, че темата е била обсъдена, но засега не може да каже да или не. „Има си експерти, които трябва да кажат преди нас. Ще помислим дали трябва да се разширят или не. Въпросът не е толкова прост“, заяви още Радев.

Сподели:

Коментари (0)

ЦИК реши: Бонуси за членовете на СИК, предали коректни протоколи

ЦИК реши: Бонуси за членовете на СИК, предали коректни протоколи

Росица Матева уточни, че ако все пак бъдат установени неточности в броя на действителните гласове, секционната комисия трябва да се събере отново и да извърши повторно преброяване на място

Изплащат пенсиите и великденските бонуси от днес

Изплащат пенсиите и великденските бонуси от днес

Според решението на Министерския съвет по 50 евро допълнително ще получат пенсионерите, на които пенсията или сборът от пенсиите, добавките и компенсациите към тях е до 390,63 евро включително, което се отнася до 1 606 000 български пенсионери

Психология на оцеляването: защо някои хора никога не могат да се отпуснат

Психология на оцеляването: защо някои хора никога не могат да се отпуснат

Свръхбдителност или „желязно спокойствие“ – и двете могат да бъдат резултат от детство в непредсказуема среда. Как това влияе на психиката, отношенията и ежедневието ни днес?