26 Декември, 2025

Цацаров: ЦУМ-гейт е един огромен сценарий на хора близки до партията на Корнелия Нинова

Цацаров:  ЦУМ-гейт е един огромен сценарий на хора близки до партията на Корнелия Нинова

Както и на такива нямащи никакво отношение към нея, но имащи крупни икономически интереси в областта на енергетиката

 Станалото с т.нар. ЦУМ-гейт бе един огромен сценарий. Той обаче не е причина, а само повод за станалото по отношение на Георги Гергов в партията му. Това заяви главният прокурор Сотир Цацаров пред журналисти в парламента, предаде БТА.

След закритото заседание на Временна комисия за установяване на факти и обстоятелства при разходването на средства, предоставени целево на НДК за подготовка на българското председателство на Съвета на Европейския съюз, главният прокурор направи неочаквано изявление по темата.

 „Сценарият е на много хора, за които действията на Прокуратурата в момента са неудобни, включително и в сферата на енергетиката. Част от тях близки до партията на г-жа Нинова, част от тях нямащи никакво отношение към нея, но имащи крупни икономически интереси в областта на доставката на енергетиката“, заяви той. „Станалото по отношение на други хора, питате конкретно за Георги Гергов, не го защитавам, казвам какво мисля- „ЦУМ гейт“ не бе причината за станалото с него в рамките на неговата партия“, коментира Сотир Цацаров. 
На въпрос Корнелия Нинова била ли е изпълнител на този сценарий гл. прокурор посочи: „Корнелия Нинова е достатъчно умна, за да не бъде изпълнител“. 

Сподели:

Коментари (0)

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

В текста изрично се прави исторически паралел с начина, по който властта преди 1989 г. е използвала юбилейни чествания:

Съпредседателите на „Да, България“  отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Съпредседателите на „Да, България“ отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Според Ивайло Мирчев, смъртта на малката Тюркян, най-невръстната жертва на тоталитарния режим, се е превърнала в символ — трагичен, болезнен и вечен

Жълт код за ниски температури в 10 области на Северна България

Жълт код за ниски температури в 10 области на Северна България

Минималните температури в повечето райони са между минус 5 и 0 градуса, а в котловините и по високите полета на места може да е и по-студено