Председателят на регулатора предупреди ЧЕЗ, ЕВН и „Енерго про“, че ще ореже цените им, ако не са изпълнили предписанията за годишните ремонти
Няма да се повишава цената на парното и топлата вода до началото на новия отоплителен сезон, заяви за БНТ председателят на КЕВР Иван Иванов. Не се очаква и драстично повишение на тока за бита след 1 юли. Шефът на регулатора предупреди трите ЕРП-та, че ако не изпълнят планираните годишни ремонти на мрежите ще им намали цените на електроенергията.
До този момент от „Булгаргаз“ не са поискали поскъпване на синьото гориво през второто тримесечие на годината, съобщи председателят на КЕВР.
По този повод, мога да кажа, макар и с голяма доза вероятност, че след 1 април няма да има промяна на топлинната енергия в т.ч. и на топлата вода, подчерта шефът на КЕВР.
До 31 март ЧЕЗ, ЕВН и „Енерго про“ трябва да подадат в КЕВР предложение за нови цени на тока за бита от 1 юли.Очаква се и трите енергодружества да поискат поскъпване, което се аргументира със стойността на електричеството, което купуват от борсата, разходите за ремонти на мрежите и размера на инфлацията.
От КЕВР имат друго мнение по въпроса.
В тримесечен срок, експертите на комисията, разглеждат и се произнасят по тези заявления. Макар че наистина е рано за прогнози, искам да уверя както битовите, така и нестопанските потребители, които са на регулиран пазар, че няма да има драстично увеличение на сметките, които те ще плащат през новия регулаторен период. Ако има увеличение, то ще бъде в рамките на годишната инфлация, посочи Иванов.
КЕВР ще проверява как са модернизирали електропреносните мрежи трите ЕРП-та така, както са заложили в своите инвестиционни планове.
Председателят на регулатора предупреди ЧЕЗ, ЕВН и „Енерго про“, че ще ореже цените им, ако не са изпълнили предписанията за годишните ремонти.
Иван Иванов, председател на КЕВР: Следва коригиране на техните заявления за цени в посока намаляване.
Регулаторът ще провери и изпълнението на ремонтните програми в държавните НЕК и ЕСО.
Още от Улицата
В Министерство на образованието продължават скандалните назначения от "прогресивната" власт
Поредният спорен избор е на шефа на „Студентски столове и общежития“ Драгомир Николов, за когото Европейската прокуратура разследва измама по ръководен от него проект през 2016-2022 г.
Криминален психолог за убийството в Пловдив: Действали са като глутница, за тях жертвата е била никой
Даниел Генков допуска, че част от участниците може да проявяват диссоциални черти, които се развиват при някои от подрастващите и се свързват с нездрава, проблемна семейна среда
Илиана Жекова от ГЕРБ: Не е нормално управленските решения за социалното подпомагане да се вземат в обратен ред
Ще продължа да настоявам Министерството да представи пълните мотиви и анализи, преди да бъдат предприети действия, които могат да променят из основи системата на социалното подпомагане