2 Май, 2026

Цените на хранителните стоки на едро в страната са се повишили тази седмица

Цените на хранителните стоки на едро в страната са се повишили тази седмица


Цените на хранителните стоки на едро в страната са се повиши тази седмица, отчитат от Държавната комисия по стоковите борси и тържищата.

На по-висока цена се е търгувало олиото. Краве сиренето вече трайно остава над нивата от 10 лева за килограм, а кашкавалът тип "Витоша" се продава за над 15 лева за килограм.

Не се отчита промяна при цената на пакетче краве масло от 125 грама. Поевтиняло е обаче, пилешкото месо, както и брашното тип "500". Поскъпнали са пък захарта, оризът и яйцата.

Повишили са се и цените на повечето плодове на пазара - ябълките, лимоните, прасковите и кайсиите. Поскъпнали са оранжерийните краставици и картофите.

Спад в цените обаче, че наблюдава в цените на оранжерийните домати и морковите.
Сподели:

Коментари (0)

Свлачището между Смолян и Пампорово - какво се случи?

Свлачището между Смолян и Пампорово - какво се случи?

Експертите акцентират върху ролята на водата като основен фактор – при обилни валежи и снеготопене се увеличава налягането в почвените пластове и се ускорява движението на земните маси.

Калина Андролова: Радев сключи договора с Боташ,  а сънливият шеф на неговата ПГ ни обяснява ...

Калина Андролова: Радев сключи договора с Боташ, а сънливият шеф на неговата ПГ ни обяснява ...

"Сега чакаме Радев да върне Деница Златева като шеф на "Булгаргаз", негов кадър, за да довърши започнатото!", пише тя

Ивайло Мирчев: ПП прави голяма политическа грешка

Ивайло Мирчев: ПП прави голяма политическа грешка

„Запознахме се с документа в момента, в който ни казаха, че искат да се разделим. И беше доста особен. Самият документ по-скоро включва намерения, а не структура и конкретен план“, заяви