20 Юни, 2026

Цените на петрола се понижиха днес

Цените на петрола се понижиха днес

Цените на петрола се понижиха днес, след като бе отчетено увеличение на запасите на суров петрол и горива в САЩ. Това съживи опасенията от свръхпредлагане и свиващо се търсене в най-големия в света потребител на суровината заради кризата, предизвикана от новия коронавирус, предаде "Ройтерс".

Лондонският сорт Брент от Северно море, чиято цена е референтна за европейския пазар, поевтиня с 59 цента или с 1,4 на сто до 40,59 долара за барел.

Американският лек суров петрол понижи стойността си със 72 цента или с 1,9 на сто до 38,22 долара за барел в азиатската електронна сесия на Нюйоркската търговска борса.

И двата основни сорта в понеделник поскъпнаха до тримесечни максимуми, но някои анализатори коментират, че повишението на петролния пазар е твърде голямо и е станало твърде бързо, защото пандемията от новия коронавирус продължава да се разпространява по света и някои страни отчитат максимума на броя на заразените.

Американските петролни запаси са нараснали през седмицата, приключила на 5 юни с 8,4 милиона барела, отчете Американският петролен институт, докато анализаторите, анкетирани от "Ройтерс", очакваха спад с 1,7 милиона барела.

Днес се очакват официалните данни на министерството на енергетиката на САЩ за петролните запаси на страната.

Сподели:
НС прие промени в Закона за кредитните институции на първо четене

НС прие промени в Закона за кредитните институции на първо четене

Заместник-министърът на финансите Людмила Петкова поясни, че се въвеждат две европейски директиви, предвижда се санкция, която може да бъде наложена на банка, на финансов холдинг, за принудително изпълнение при неизплащане на финансови задължения

Експерти бият тревога: България влиза в дългова спирала заради наследени финансови капани

Експерти бият тревога: България влиза в дългова спирала заради наследени финансови капани

Икономисти предупреждават, че новият дълг от 3,8 млрд. евро е следствие от натрупани бюджетни дефицити, ограничена ликвидност и години на отлагани финансови решения

Николай Василев: Има три причини да сме първи по ръст на инфлация в ЕС

Николай Василев: Има три причини да сме първи по ръст на инфлация в ЕС

Правителството не е дало никакви идеи за бюджета, въпреки това пораженчески веднага взима дълг, имаше само споменаване на микроскопични идеи за реформи

Коментари (0)