8 Юли, 2026

Церемонията по пускане на „Турски поток“ ще се проведе в Истанбул на 8 януари

Церемонията по пускане на „Турски поток“ ще се проведе в Истанбул на 8 януари

Проектът ще помогне на Европа да постигне екологични цели, заяви Алексей Милер

 Доставките на газ чрез новия газопровод „Турски поток“ ще започнат след няколко дни. Това е обявено на конференция от ръководителя на "Газпром" Алексей Милер, пише руският вестник „Известия“.

„След няколко дни ще започнем доставките на газ по газопровод „Турски поток“ и пред нас е завършването на строителството на „Северен поток-2“, каза Милер. 

Той добави, че новите конструкции ще повишат енергийната сигурност в региона, през който ще премине транзитът на газ. Освен това проектът ще помогне на Европа да постигне екологични цели.

Отбелязва се, че церемонията по пускане в експлоатация на „Турски поток“ ще се проведе в Истанбул на 8 януари. ("Фокус")
Сподели:
Милен Велчев и Николай Василев говорят на различни езици - две царски юпита, два различни прочита на кабинета „Радев“

Милен Велчев и Николай Василев говорят на различни езици - две царски юпита, два различни прочита на кабинета „Радев“

Единият вижда стабилност в лицето на Гълъб Донев, другият определя бюджета му като „свинщина“ и настоява той да бъде изхвърлен

NYT: Близо 1 млн. фенове на Тръмп са загубили почти 4 млрд. долара от мемкойна $TRUMP

NYT: Близо 1 млн. фенове на Тръмп са загубили почти 4 млрд. долара от мемкойна $TRUMP

Според изданието моделът на мемкойна е бил структуриран така, че да носи приходи на Тръмп независимо дали цената на токена се покачва или спада.

CNN: Решението на Тръмп  да не поднови споразумението с Мексико и Канада  създава още повече несигурност

CNN: Решението на Тръмп да не поднови споразумението с Мексико и Канада създава още повече несигурност

През 2024 г. САЩ са внесли стоки на стойност над 900 милиарда долара от двете съседни страни

Коментари (0)