17 Август, 2026

Цачева оцени като "най-позитивен" евродоклада по механизма за сътрудничество

Цачева оцени като "най-позитивен" евродоклада по механизма за сътрудничество
Цецка Цачева

Обективно и коректно са посочени изпълненията по всички 17 препоръки, отбеляза още правосъдният министър

Считам, че това е най-позитивният доклад, който сме имали по механизма за сътрудничество и оценка. Това каза правосъдният министър Цецка Цачева на брифинг в Министерски съвет по повод доклада на Европейската комисия по механизма за сътрудничество и проверка, предаде „Фокус“. 

„Като цяло тонът на доклада е изключително позитивен. Обективно и коректно са посочени изпълненията по всички 17 препоръки. Няма нито една препоръка, по която да не се работи, но коректно е отчетено, че част от изпълнението им все още е в процес на реализиране“, отбеляза министър Цачева. 

По думите й в заключението на доклада е посочено, че сътрудничеството между Европейската комисия и българските власти ще продължи, но има възможност, ако докладът през следващата година отчете задоволителен напредък, това да бъде основание за отпадането му в края на 2018 - началото на 2019 година. 

Министър Цачева отрече обвиненията на БСП, че се правителството се опитва да отклони вниманието от доклада с готвените промени в Конституцията за приватизационните сделки. 
„Считам, че това е най-позитивният доклад, който сме имали по механизма за сътрудничество и оценка. Категорично не споделям квалификацията, дадена от г-жа Нинова. Нямаме нужда от такова отвличане на вниманието, а обратно – аз призовавам всеки един да изчете доклада коректно, за да се увери сам за позитивните констатации и позитивния му тон“, заяви министър Цачева.
Сподели:
Нощно миене затваря столичния тунел „Люлин“ на 17 и 18 август рано сутринта

Нощно миене затваря столичния тунел „Люлин“ на 17 и 18 август рано сутринта

В рамките на предстоящите дейности с автоцистерна с маркуч ще бъдат измити на 17 и 18 август от 00:30 ч. до 04:30 ч. – бул. „Царица Йоанна“ в участъка от бул. „Д-р Петър Дертлиев“ до бул. „Вардар“ (транспортен тунел „Люлин“), съобщават от Столична община

Почина създателката на Нов симфоничен оркестър Юлия Христова

Почина създателката на Нов симфоничен оркестър Юлия Христова

Оркестърът е създаден през 1991 г. на основата на откритата от нея година по-рано концертна къща. Платформата утвърждава новаторска система за работа с млади таланти.

Кражби на плажа: Варненската полиция съветва какво да не правят туристите

Кражби на плажа: Варненската полиция съветва какво да не правят туристите

"Хората, като посещават плажовете, оставят ценности в автомобилите си, парични средства, мобилни телефони, таблети."

Коментари (0)