Лекарите не успели да спасят пациентката, което афектирало ромите
Двама мъже и една жена от ромски произход са нападнали медицински екип в Центъра по хемодиализа във МОБАЛ „Д-р Стефан Черкезов“. Това съобщиха от лечебното заведение.
Инцидентът е станал днес, когато екип на Реанимацията бил повикани по спешност да помогне на възрастна жена в тежко състояние в резултат на диабет. Докато лекарите се опитвали да спасят жената, близките ѝ нахлули в Центъра по хемодиализа в болницата, започнали да се саморазправят с медиците, като отправяли закани и заплахи към тях: „Няма да излезете живи оттук!“. Въпреки усилията на лекарите, възрастната пациентка е починала, което още повече ожесточило близките ѝ. На мястото веднага били повикани охранители и екип на полицията, който се наложило със сила да изведе нападателите.
Фактор
Инцидентът е станал днес, когато екип на Реанимацията бил повикани по спешност да помогне на възрастна жена в тежко състояние в резултат на диабет. Докато лекарите се опитвали да спасят жената, близките ѝ нахлули в Центъра по хемодиализа в болницата, започнали да се саморазправят с медиците, като отправяли закани и заплахи към тях: „Няма да излезете живи оттук!“. Въпреки усилията на лекарите, възрастната пациентка е починала, което още повече ожесточило близките ѝ. На мястото веднага били повикани охранители и екип на полицията, който се наложило със сила да изведе нападателите.
Още от Улицата
Може ли финансовият ни министър да бъде по-образован?
Комисията по досиетата не е агенция по целесъобразност, а институция по закон с конкретен обществен мандат, свързан с достъп до архивите на нашето и вашето минало!
Млад мъж с аутизъм стана студент в лондонски университет
Майката на Иван-Александър, който е завършил успешно езиковата гимназия във Видин, призовава за финансова подкрепа
Тежка катастрофа блокира пътя Кюстендил - Дупница
За часове движението в двете посоки се пренасочваше по обиколни маршрути.