17 Юни, 2026

ЦИК обяви 40.5% избирателна активност на изборите

ЦИК обяви 40.5% избирателна активност на изборите

Централната избирателна комисия обяви избирателната активност на вота в неделя. До урните са отишли 40,50% от имащите право на глас или 2 687 307 души, съобщи Нова ТВ.

Румен Радев и Илияна Йотова печелят доверието на 49.41% от гласоподавателите, а Анастас Герджиков и Невяна Митева - 22.82%. Това означава, че двете кандидат-президентски двойки ще се изправят една срещу друга на балотаж идната неделя. 

„Продължаваме Промяната”, спечели предсрочните парламентарни избори. 25.67% от избирателите са гласували за формацията на Кирил Петков и Асен Василев. ГЕРБ остава на второ място с 22.74%, а ДПС получава 13,00%. БСП е с 10.21% от гласовете. „Има такъв народ” е на пета позиция с 9.52% от гласовете. Още две партии влизат в 47-ото Народно събрание - „Демократична България” с 6.37% и „Възраждане” с 4.86%.
Сподели:
България и съюзници демонстрират военни умени на летище Чешнегирово

България и съюзници демонстрират военни умени на летище Чешнегирово

В учението участват сили и средства от Военновъздушните сили на България, Австрия, Белгия, Словакия, Словения, Сърбия, Унгария и Швейцария

Облаци на запад с дъждове и гръмотевици, а на изток и на морето слънце

Облаци на запад с дъждове и гръмотевици, а на изток и на морето слънце

Има условия и за градушки. Максималните температури - между 25° и 30°, в София - около 26°.

Зеленски призна колко често плаче

Зеленски призна колко често плаче

"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент

Коментари (0)