14 Август, 2026

ЦИК вдига парите за членовете в избирателните комисии, опитва да събере желаещи по време на пандемия

ЦИК вдига парите за членовете в избирателните комисии, опитва да събере желаещи по време на пандемия
Александър Андреев

„В обстановка, в която има опасност за живота и за здравето на хората, трябва да се предприемат всички мерки, за да се проведат изборите. ЦИК имаше опит с частични избори през есента, но това е само натрупване на опит, за да мислим през пролетта какви допълнителни мерки да въведем, за да бъдат спокойни хората за своето здраве“. Това заяви пред БНР председателят на Централната избирателна комисия Александър Андреев. 

„До момента комисиите винаги са се обучавали на място. Ще мислим за алтернативни способи. Може да се качат интерактивни материали на нашата страница, както и да се помисли за виртуално обучение. Ние мислим и за увеличаване за възнаграждението, което отдавна не е правено. Освен това, по този начин ще стимулираме членовете в условията на пандемията“, обясни Андреев как ще се намерят членове, при положение, че много от тях може би ще се откажат заради пандемията. Той допълни, че ще се търсят алтернативни методи за избирателите, които са под карантина. 

„Ако човек под карантина, няма как да гласува по закона, който действа в момента. Готови сме да го приложим такъв, какъвто е. Нека законодателят да прецени, дали е възможно гласуване по пощата“, каза още председателят на ЦИК.
Сподели:
ЦИК прие хронограмата за изборите за президент и вицепрезидент нн 25 октомври

ЦИК прие хронограмата за изборите за президент и вицепрезидент нн 25 октомври

До 17:00 ч. на 9 септември партиите и коалициите подават заявления в ЦИК за регистрацията за участие в изборите за президент и вицепрезидент. Също до 9 септември ЦИК регистрира партиите и коалициите за участие във вота.

Ивайло Мирчев: Има риск руски нефт да бъде представян като казахстански в "Лукойл Нефтохим Бургас"

Ивайло Мирчев: Има риск руски нефт да бъде представян като казахстански в "Лукойл Нефтохим Бургас"

" В британските документи не пише, че кабинетът е извършил някакъв дипломатически подвиг .Самото британско финансово министерство изрично записва, че уведомяването за дейност по лиценза не представлява удостоверяване, че въпросната дейност действително е разрешена", пише той

Радев омайва синдикатите: Ангажирани сме с устойчивото развитие на българската енергетика

Радев омайва синдикатите: Ангажирани сме с устойчивото развитие на българската енергетика

В срещата участваха вицепремиерът и министър на финансите Гълъб Донев, вицепремиерът Атанас Пеканов и министърът на енергетиката Ива Петрова.  

Коментари (0)