3 Април, 2026

Ципрас: Спекулация е, че ще има предсрочни избори в Гърция

Ципрас: Спекулация е, че ще има предсрочни избори в Гърция

Алексис Ципрас

Коалиционният му партньор обаче обяви, че ще оттегли подкрепата си за кабинета

Гръцкият премиер Алексис Ципрас отхвърли спекулациите за предсрочни избори в страната си.

Пред централния комитет на управляващата партия "Сириза" Ципрас заяви, че следващите парламентарни избори ще се състоят през есента догодина, когато изтича управленският му мандат, съобщи БНР. 

Не е ясно как премиерът смята да довърши мандата си, след като коалиционният му партньор - Панос Каменос, обяви този месец, че ще оттегли подкрепата си от кабинета, ако споразумението за преименуване на Република Македония бъде предложено за ратификация на гръцкия парламент. 

Правителството на Ципрас разполага със 152-ма от общо 300 депутати в настоящия парламент. Седем от тях са от партията на Каменос - "Независими гърци".
Сподели:

Коментари (0)

Иран не е пречупен - има военна мощ, която може да разклати региона

Иран не е пречупен - има военна мощ, която може да разклати региона

Разузнавателни оценки показват, че Иран запазва около половината от ракетните си установки и значителен дронов капацитет, въпреки хилядите удари на Съединени щати и Израел, което поддържа риска от нова ескалация в региона

Украйна поиска системи THAAD от САЩ и съюзници от Близкия изток, срещу руските бомби

Украйна поиска системи THAAD от САЩ и съюзници от Близкия изток, срещу руските бомби

Зеленски е сигурен, че разполагането на THAAD може да избута руските самолети на поне 200 километра (124 мили) от украинските позиции, като по този начин ефективно премахне заплахата от въздушни бомбени удари

Пореден руски изтребител се разби в Крим

Пореден руски изтребител се разби в Крим

Военният самолет Су-30 е изпълнявал планов тренировъчен поле, но без боекомплект