28 Юли, 2026

Цвета Караянчева: Фиксацията на Румен Радев върху ГЕРБ е притеснителна

Цвета Караянчева: Фиксацията на Румен Радев върху ГЕРБ е притеснителна
Цвета Караянчева

Няма решение Цветан Цветанов да напусне парламента

"Усилено навлизаме в предизборна кампания и това показват компроматите, които излизат точно сега. Защо точно сега излизат неща, които са се случили преди една година? За съжаление такъв е стилът на предизборните кампании в България".

Това коментира по време на посещението си във Варна председателят на Народното събрание Цвета Караянчева, предаде "Фокус". Според Караянчева подобни атаки ще продължат, но попитана дали от партията ще отговарят, тя отвърна, че от ГЕРБ са за прозрачността.

„Ние нямаме какво да крием, но за съжаление виждам, че господин президентът се е съсредоточил само върху ГЕРБ и за него друга партия не съществува. Тази фиксация върху ГЕРБ ме притеснява, защото президентската институция трябва да бъде неутрална или, когато говори трябва да говори в общ план за всички”, заяви Цвета Караянчева.

Тя допълни, че в момента няма решение Цветан Цветанов да напусне парламента и да остане шеф на предизборния щаб на ГЕРБ. „Политически ще вземем решение, когато мине Изпълнителната комисия и когато се върне Цветан Цветанов от САЩ, а това ще стане утре”, добави тя. Председателят на Народното събрание добави, че имуществото на политическия екип е публично.

Сподели:
ПП внесе законопроекти за обучение по добродетели и употреба на АI в училищата

ПП внесе законопроекти за обучение по добродетели и употреба на АI в училищата

И двете предложения са приведени в завършен вид след обсъждания с широк кръг от експерти, представителни организации и родители

Правителството на Радев страда от носталгия по Варшавския договор, превръща ни в прошляците на НАТО

Правителството на Радев страда от носталгия по Варшавския договор, превръща ни в прошляците на НАТО

Кабинетът трябва незабавно да публикува изпратените до Полша и Унгария писма, да каже какво точно е поискало, колко самолета или части възнамерява да придобие, каква е прогнозната обща цена и защо вместо ускорен преход към западна техника продължава да налива пари в съветската авиационна екосистема

Шишков: Решенията по безопасността на пътя трябва да се вземат от експерти, вместо с политически декларации

Шишков: Решенията по безопасността на пътя трябва да се вземат от експерти, вместо с политически декларации

Най-важното, което трябва да се каже, е, че имаме наредба за мантинелите, съгласно която в определен срок те трябва да бъдат подменяни с мантинели от по-висок клас - разбира се, няма панацея, каза министърът на регионалното развитие и благоустройството

Коментари (0)