27 Август, 2026

Цветан Цветанов: БСП са се подготвяли 2 години преди президентските избори с фалшиви новини

Цветан Цветанов: БСП са се подготвяли 2 години преди президентските избори с фалшиви новини
Цветан Цветанов, снимка: Фейсбук

Конформизмът е част от инструментариума на ДПС и на социалистите

"Конформизмът и фалшивите новини днес са част от инструментариума на БСП и ДПС. Само фактът, че от БСП искат да закрият комисията за досиетата показва, че тази партия иска да заличи следите от миналото, а ние искаме точно обратното. Ние искаме младите хора да знаят какво се е случило преди, за да могат да вземат важните решения за бъдещето".

Това заяви председателят на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов по време на откриването на регионалната политическа академия на МГЕРБ в Минерални бани, област Хасково, съобщи зам.-председателят на партията във Фейсбук.

Двудневният форум е под надслов „Десет години България в Европейския съюз - реални политики за страната и противодействие на спекулата“ и се организира от МГЕРБ с подкрепата на фондация „Конрад Аденауер“. "През 2015-2016 година БСП вече се е подготвяла с фалшиви новини за наближаващите президентски избори и е изпълнявала този план целенасочено и организирано. Ние обаче успяхме да им се противопоставим за парламентарните избори, когато разкрихме техните фалшиви профили и медии. Посочих, че в момента в страната има два полюса: на истината и на лъжата. ГЕРБ категорично избира истината и затова с форуми като днешния трябва да се борим с фалшивите новини", казва още Цветанов на форума.

Сподели:
Първа копка на новия бул. „Копенхаген“ в София

Първа копка на новия бул. „Копенхаген“ в София

На 28 август столичният кмет Васил Терзиев ще направи първа копка на строителството на новия столичен булевард „Копенхаген“

Мирчев: Най-сериозният проблем за управлението са троловете, не разпадът на институциите

Мирчев: Най-сериозният проблем за управлението са троловете, не разпадът на институциите

"Проблемът е, че на властта ѝ е по-лесно да разговаря сама със себе си и после се сърди на алгоритъма, че не ѝ ръкопляска"

ЕРП Север спря тока на сгради в „Баба Алино“

ЕРП Север спря тока на сгради в „Баба Алино“

Жители на имоти в комплекса заявиха, че са останали без електричество без предупреждение, макар че в тези къщи има постоянно живеещи семейства с деца и възрастни хора

Коментари (0)