19 Март, 2026

Цветан Цветанов: Информацията от филма на Йончева за оградата с Турция е известна на службите

Цветан Цветанов: Информацията от филма на Йончева за оградата с Турция е известна на службите

Цветан Цветанов

Премиерът също ще изгледа лентата

"Оградата по българо-турската граница беше занемарена през 2013 г., информацията във филма на Елена Йончева е известна на службите". Това каза председателят на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов след излъчването на филма на Елена Йончева „Граница“, предаде „Фокус“. Той поздрави Елена Йончева за материала. „Би трябвало да се даде цялата история за начина, по който започнаха да се изграждат преградните съоръжения. Тук искам да споделя, че периодът, в който беше визирано 2012 г- да действително имаме успешен проект", каза Цветанов. Той посочи, че 2012 г., когато е приключил този проект, след изтичане на гаранционния срок, тази система вече е била занемарена. "Да, действително това е пропуск, който беше направен 2013 г.", поясни Цветанов.

Председателят на ПГ на ГЕРБ помоли Елена Йончева, когато дава цялостния си материал за оградните съоръжения, да предостави материали за изграждането на преградните съоръжения през периода на 2013 г. Той посочи, че 2012 г., когато е приключил този проект, след изтичане на гаранционния срок, тази система вече е била занемарена. "Да, действително това е пропуск, който беше направен 2013 г.", поясни Цветанов. Председателят на ПГ на ГЕРБ помоли Елена Йончева, когато дава цялостния си материал за оградните съоръжения, да предостави материали за изграждането на преградните съоръжения през периода на 2013 г. Цветанов коментира, че и България, и Турция работят изключително добре, за да се неутрализират мигрантските потоци. Цветан Цветанов сподели, че част от информацията, показана във филма, е известна на службите. Той поясни, че този филм ще бъде разгледан от съответните органи. Премиерът Бойко Борисов също ще изгледа лентата, уточниха от ГЕРБ, тъй като ставало дума за сигнал към правителството. 

Сподели:

Коментари (0)

Огнян Минчев: Радев премиер? Само ако спечели 90-100 депутати — а това не е сигурно

Огнян Минчев: Радев премиер? Само ако спечели 90-100 депутати — а това не е сигурно

"Защо точно Божанков? Политологът има версия: „Той беше човекът, който не допусна избора на кандидата на ИТН за председател на парламента. Човекът, който не допусна съдействие между ПП-ДБ и Възраждане"

Асен Василев: Къде беше Румен Радев, когато имаше протест срещу Сарафов?

Асен Василев: Къде беше Румен Радев, когато имаше протест срещу Сарафов?

Председателят на "Продължаваме Промяната" твърди, че той лично не е настоявал Явор Божанков да не е част от листите на ПП-ДБ за предстоящите избори

Борисов от Брюксел: Пореден звучен шамар за тези, които намесиха Европейската прокуратура в манипулациитте си

Борисов от Брюксел: Пореден звучен шамар за тези, които намесиха Европейската прокуратура в манипулациитте си

По-рано днес Лаура Кьовеши заяви, че Европейската прокуратура не е свързана с ареста на лидера на ГЕРБ преди 4 години