11 Май, 2026

Цветан Цветанов и Петър Москов регистрираха коалиция за изборите, ще имат кандидат за президент

Цветан Цветанов и Петър Москов регистрираха коалиция за изборите, ще имат кандидат за президент

Петър Москов и Цветан Цветанов, снимка: БГНЕС

Републиканци за България и КОД в коалиция под името "Национално Обединение на Десницата" внесоха документи за регистрация в ЦИК, за предстоящите на 14-и ноември избори за президент и вицепрезидент, и народни представители. Петър Москов обяви, че коалицията ще издигне своя кандидатпрезидентска двойка, съобщи БГНЕС.

"При нас е ясно - ние сме десницата. Убедени сме в принципите на дясното и че това липсваше на българския парламент в предишните му издания. Няма шикалкавене, няма разказ за различни координатни системи, които са измислени днес, за да обслужват разни политици или политическите сили, ние сме българската десница и търсим доверието на българските граждани около ясни политики - възраждане, възстановяване връщане към корените на българската десница, която беше унищожена от Прехода, от който всички не сме доволни, допълни Петър Москов.

"Това, което видяхме в 45-ия и 46-ия парламент бе среда на отрицание и на противопоставяне, а проблемите пред държавата са изключително сериозни. Това, което искаме да направим е да запазим истинската реална координатна система - ляво, дясно и център. Размиването на тази система означава, че някой има други задкулисни интереси или концентриране на власт в една личност или в една институция. Искаме да възстановим парламентаризма. Това може да стане, когато има диалог или прагматизъм", посочи Цветан Цветанов пред журналисти. Той допълни, че ще подкрепи кандидата за президент на десницата, защото има много качествени и подготвени хора, които да допринесат за сериозно обединение на демократично мислещите граждани.

Сподели:

Коментари (0)

Проверяват зам.-министър на образованието за конфликт на интереси и източване на европейски пари

Проверяват зам.-министър на образованието за конфликт на интереси и източване на европейски пари

Името на Ася Панджерова се свързва с нейни оценки на 12 проекта по програма "Еразъм +" на стойност 1.6 млн. евро

Съдът решава дали да се огласи колко струва охраната  на Делян Пеевски

Съдът решава дали да се огласи колко струва охраната на Делян Пеевски

Това каза пред БНР адв. Александър Кашъмов, изпълнителен директор на Програма "Достъп до информация"

Сухопътните ни войски се вкючиха в международното учение „Scorpions Legacy 2026”

Сухопътните ни войски се вкючиха в международното учение „Scorpions Legacy 2026”

Формированията, заедно с Многонационалната бригада Югоизток на НАТО, се изправят пред сложни предизвикателства, които целят укрепване на оперативната съвместимост и по-високо ниво на многонационално сътрудничество