28 Декември, 2025

Цветан Цветанов: Каракачанов не е отговорен за търговията с българско гражданство

Цветан Цветанов: Каракачанов не е отговорен за търговията с българско гражданство

Цветан Цветанов

Вицепремиерът подкрепя разследването по случая, категоричен е зам.-председателят на ГЕРБ

Лидерът на парламентарната група на ГЕРБ Цветан Цветанов защити коалиционния партньор Обединени патриоти и по-конкретно ВМРО за скандала с бг паспортите и корупцията в Държавната агенция за българите в чужбина.

В отговор на въпрос за политическата отговорност, Цветанов даде да се разбере, че вицепремиерът и лидер на войводите Красимир Каракачанов не е отговорен за незаконната търговия с българското гражданство, а тъкмо напротив - подкрепя разследването. "Когато един вицепремиер не осуетява и подкрепя институциите да си свършат работата, смятате ли, че това е политическо дезертиране от проблема?", заяви Цветанов.

По повод поисканата оставка на Валери Симеонов от страна на ДПС и заради скандала в ДАБЧ, тъй като е ресорен вицепремиер, лидерът на депутатите от ГЕРБ заяви, че всяка една от парламентарните сили има право на своята политическа позиция. Цветанов подчерта, че управляващите винаги толерират подобни разследвания за корупция от страна на разследващите органи винаги, когато има събрани достатъчно материали за това.

"И Краси Каракачанов, и Валери Симеонов, и всички, които са част от коалиционното ни управление, са били винаги за това институциите да си свършат работата и там, където има съмнение за корупция, всички тези сигнали да бъдат проверени. От тази гледна точка има много ясно изразена политическа воля", заключи зам.-председателят на ГЕРБ.

В отговор на въпроса на ДПС защо още няма създадена анкетна комисия по искането на движението във връзка със скандала с бг гражданството, раздадено и на престъпни елементи, въпреки че подписите са събрани още през лятото, Цветанов отвърна с въпрос: И аз питам това. Цветанов добави, че и депутати от ГЕРБ и ОП са подписали това искане, а по-рано стана ясно, че само от БСП не са сложили подписите си.
Сподели:

Коментари (0)

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Изработката на едно оръжие може да отнеме повече от месец – зависи от модела, украсата и сложността. При Христо всичко се прави от А до Я.

Времето на 28 декември: Ще духа силен и бурен запад-северозападен вятър

Времето на 28 декември: Ще духа силен и бурен запад-северозападен вятър

Над планините облачността ще бъде променлива, по-често значителна. Главно в Стара планина ще има превалявания от сняг

 Иво Папазов: Мария Карафизиева – моята съпруга и голяма тракийска певица – ни напусна

Иво Папазов: Мария Карафизиева – моята съпруга и голяма тракийска певица – ни напусна

"Моля ви да уважите тишината и скръбта на семейството ни в този тежък момент. Поклон пред светлата ѝ памет", написа още той