17 Май, 2026

Цветан Цветанов: Има симбиоза ГЕРБ - ДПС

Цветан Цветанов: Има симбиоза ГЕРБ - ДПС

Осъществявахме парламентарен контрол във времето, в което бях в изпълнителната власт и той беше много важен и много реален. Това заяви председателят на ПП „Републиканци за България“ Цветан Цветанов в предаването "Лице в лице" на btv.

"Създадоха се условия за обслужване на определени икономически интереси на ДПС от страна на ГЕРБ", каза той, като подчерта, че това се е случило през последните две години". 

"Има симбиозата ГЕРБ-ДПС, която започна през 2019 г.. Във Великотърновско кандидатите на ГЕРБ са втория отбор на ДПС, това се знае от хората", продължи Цветанов. 

"Аз съм осуетявал всяккаква такава колаборация, защото съм защитавал принципна позиция. Не моята, а съм защитавал позицията и усещането на хората, защото ГЕРБ се появи като алтернатива на управлението на Тройната коалиция, ако си спомняте през 2009 г. Днес обаче само няколко дни преди редовните парламентарни избори ГЕРБ е усвоила точно този стил на поведение. В момента нямаме буфер, който изисквахме от тогавашната Тройна коалиция във връзка с тежката социално-икономическа ситуация. Сега сме в ковид-криза. Няма финансов буфер, защото бюджетът, който беше приет има завишени приходи и завишени разходи. В момента завишените приходи не се изпълняват, а завишените разходи се увеличават, което значи, че буфер няма. Дефицитът ще нараства все повече и повече. Това са нещата, при които трябва да има възстановяване на парламентаризма" , каза Цветанов.   

"Не, властта не ми липсва. Аз дори се отказах от позиции, което никой политик не би го направил. Винаги човек обаче трябва да отстоява това, за което е говорил. Искам да не допусна грешки и слабости, допуснати в предишния проект. Прекалено дълго време трупах несправедливо негативи", заяви той .

Цветанов сподели,  че по време на предизборните си обиколки среща притеснения на хората от системата за натиск на властта. Той разказа за визита в Силистра, където симпатизанти му казали: "Хубаво е  в Силистра да не оставате да спите". 

 


Сподели:

Коментари (0)

Клисурски: Кабинетът да не плаши с апокалипсиси, а запретне ръкави за добър бюджет

Клисурски: Кабинетът да не плаши с апокалипсиси, а запретне ръкави за добър бюджет

Тук се смесват две неща - инфлацията заради войната в Иран и повишените цени на горивата, но от друга страна ПБ умело смесват това с високите цени и въвеждането на еврото, коментира бившият служебен финансов министър

Радев се въодушеви от победата на Дара: Талантът проби предубежденията

Радев се въодушеви от победата на Дара: Талантът проби предубежденията

"Поздравления за БНТ и целия екип, допринесъл за победата! България очаква Европа и света на Евровизия 2027!", написа премиерът във Фейсбук

Илияна Йотова се вдъхнови от песента на Дарина Йотова на "Евровизия"

Илияна Йотова се вдъхнови от песента на Дарина Йотова на "Евровизия"

"Триумф за DARA / Darina Yotova!", написа тя по адрес на певицата, като изпрати поздравление и към целия екип за песента