16 Януари, 2026

Цветан Цветанов взе участие в 109-ата среща на Управителния съвет на Европол

Цветан Цветанов взе участие в 109-ата среща на Управителния съвет на Европол

Цветан Цветанов

Стратегическото разгръщане на работата на Европол е в полза на всяка една държава-членка, подчерта зам.-председателят на ГЕРБ

Председателят на Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред Цветан Цветанов участва в 109-ата среща на Управителния съвет на Европол в качеството си на представител на Съвместната група за парламентарен контрол над дейността на Агенцията.

На срещата бяха обсъдени плановете за стратегическите приоритети и за засилването на работата на организацията в дългосрочен план като център за обмяна не само на оперативна информация, но и на добри практики между правоохранителните служби на европейско ниво, предадоха от пресцентъра на Народното събрание.

Цветан Цветанов подчерта, че стратегическото разгръщане на работата на Европол е в полза на всяка една държава-членка и допринася за сигурността на всеки европейски гражданин. Същевременно, за да се извършва тази работа ефективно и в изпълнение на високите оперативни стандарти и цели, е необходимо тя да бъде подплатена с необходимия за това бюджет и политическа подкрепа както от изпълнителната власт, така и от парламентаристите на национално и европейско ниво.

Председателят на Управителния съвет на Европол Прит Паркна благодари на Цветан Цветанов за експертния му принос по време на дебатите от дневния ред и подчерта, че неговата позиция е от решаващо значение за генериране на добавена стойност на политическо ниво за работата на Европол, както и за изграждането на повече доверие, легитимност и отчетност на Агенцията.

Ето как Цветанов коментира форума на страницата си във фейсбук:

"Стратегическото разгръщане на работата на Европол е в полза на всяка една държава-членка и допринася за сигурността на всеки европейски гражданин. Същевременно, за да се извършва тази работа ефективно и в изпълнение на високите оперативни стандарти и цели - е необходимо тя да бъде подплатена с необходимия за това бюджет и политическа подкрепа, както от изпълнителната власт, така и от парламентаристите на национално и европейско ниво.
Това заявих днес по време на 109-ата среща на Управителния съвет на Европол, която се проведе във Виена. В срещата участвах в качеството си на постоянен представител на Съвместната група за парламентарен контрол над дейността на Европол в УС на Агенцията. 
Във Виена с колегите от Европол обсъдихме стратегическите приоритети и плановете за засилването на работата на организацията в дългосрочен план като център за обмяна не само на оперативна информация, но и на добри практики между правоохранителните служби на европейско ниво.
В рамките на форума председателят на УС на Европол Прит Паркна ми благодари за експертния ми принос по време на дебатите от дневния ред и подчерта, че моята позиция е от решаващо значение за генериране на добавена стойност на политическо ниво за работата на Европол, както и за изграждането на повече доверие, легитимност и отчетност на Агенцията."

Сподели:

Коментари (0)

Васил Терзиев: Внасям пак доклада за независим анализ на  “Топлофикация София”

Васил Терзиев: Внасям пак доклада за независим анализ на “Топлофикация София”

Анализът има за цел да даде обективна и пълна картина за състоянието на дружеството, необходимите инвестиции и възможните сценарии за устойчиво развитие.

Хасан Адемов, АПС:  Имаме опита и коалиционната култура да съставим правителство

Хасан Адемов, АПС: Имаме опита и коалиционната култура да съставим правителство

По думите му „ДПС – Ново начало“ не е старото ДПС, както и АПС не е същата формация, поради което ясно разграничение между двете партии е задължително

Заради бездействие по сигнали за кмета Благомир Коцев - подадена е жалба срещу ОИК-Варна

Заради бездействие по сигнали за кмета Благомир Коцев - подадена е жалба срещу ОИК-Варна

От Административния съд съобщиха, че вече е определен съдия чрез системата за случайно разпределение на делата. Той трябва да прецени дали да бъде даден ход на последващ съдебен процес.