17 Юни, 2026

Снишените БГ политици ни водят в цивилизационния свят на Путин

Снишените БГ политици ни водят в цивилизационния свят на Путин
Авторът

Президентството и правителството ясно се определиха в услуга на кремълската линия

Цветанка Андреева

ЗА: Радев с МИГовете му, постсъветската БСП с петолъчката им Нинова, „Възраждане“ с кремълския им „национализъм“ , Янев с тренировъчния му хъб, Кирил Петков с  неговото „говорим в един глас“, но на практика - без нас.

Руский военный корабль, иди нахуй! 

Този израз стана символ на цялото презрение към войната на Путин и готовността за категорична съпротива срещу агресивната наглост на имперските му амбиции. 

Всеки солидарен с битката на Украйна срещу кървавата инвазия на Путин и всеки, който разбира, че заплахата на Кремъл е към реда и мира на нашия демократичния свят, знае какво означават горните думи и за кой могат да се отнасят.

Днес е време за силни лидерски позиции, но българската политика стана територия за пълномощниците на Путин и блато за страхливите им институционални партньори. 
Неутралитетът на снишените БГ политици ни води в цивилизационния свят на Путин. С такива явни и мълчаливо удобни лидери все повече вървим към агресивния и същевременно все по-изолиран имперски модел на Русия. 

Руският посланик в България вече говори напълно необезпокоявана от името на обществото ни, сякаш сме жители на руска губерния. Митрофанова хибридно обрисува обществения образ на България, като лоялна към Кремъл, въпреки че социологическите допитвания показаха само 16% одобрение към Путин. 

Президентството и правителството ясно се определиха в услуга на кремълската линия като отказаха помощ за Украйна. Остава надеждата за българска съпротива в Народното събрание и организиране на ясно изразена обществена воля в подкрепа на Украйна.

Сподели:
2 трамвая се сблъскаха на кръстовище в София, има пострадал

2 трамвая се сблъскаха на кръстовище в София, има пострадал

През този месец имаше още 2 инцидента с трамваи. На 4 юни малко дете и още трима души пострадаха при челен сблъсък на 2 трамвая в столицата.

Мариан Маринов е новият и.ф. директор на Националната следствена служба

Мариан Маринов е новият и.ф. директор на Националната следствена служба

Борислав Сарафов подаде оставка от този пост. Членове на колегията отбелязаха, че ситуацията е без прецедент и се е наложило ВСС да действа, след като и.ф. главен прокурор не е предложила кандидат и никой от сегашните заместници в НСлС не е дал съгласие да заеме поста

Илюзиите рухнаха: Какво ще стане, ако пуснем Северна Македония в ЕС с този език на омразата?

Илюзиите рухнаха: Какво ще стане, ако пуснем Северна Македония в ЕС с този език на омразата?

Докладът за Северна Македония е силно критичен - за първи път се говори за заличаването на България от сериозни исторически документи, коментират журналисти

Коментари (0)