Политологът Цветанка Андреева коментира решението на БСП Явор Божанков да бъде изключен от парламентарната група на "червените" пред Нова ТВ: "Това е ценностен избор - да помогнеш на жертвата в една война. Нормално е един депутат да има своя лична позиция, която обаче е и политическа. На мен ми направиха впечатление грандиозните лъжи на БСП, която сутринта каза, че ще изпращаме войници в Украйна, ще влизаме във война и ще оставим небето си без охрана. Целта е да се плаши обществото и да се заиграва с естествените човешки страхове. Освен това, депутати от БСП нарушиха закона в пленарната зала, като започнаха да предават заседанието на живо".
"Освен това, аз си мисля, че правителството на Румен Радев ще изпрати нещо символично в Украйна, но тук вече става дума за въпрос на чест. БСП води последователна политика спрямо разделението "изток-запад". Става въпрос не за социализъм, а за див популизъм. С "Възраждане" се скъсаха да "защитават" днес България. Добре е, че и двете партии са назад в изборните резултати", каза още Андреева.
Още от България
Божанов за рокадите в Здравната каса: Смяната на едно лице от фасадата с друго от фасадата показва, че работят старите схеми
Депутатът от ДБ счита, че е резонно ПБ да изтегли номинацията на Асен Меджидиев за подуправител на Здравната каса
2 трамвая се сблъскаха на кръстовище в София, има пострадал
През този месец имаше още 2 инцидента с трамваи. На 4 юни малко дете и още трима души пострадаха при челен сблъсък на 2 трамвая в столицата.
Мариан Маринов е новият и.ф. директор на Националната следствена служба
Борислав Сарафов подаде оставка от този пост. Членове на колегията отбелязаха, че ситуацията е без прецедент и се е наложило ВСС да действа, след като и.ф. главен прокурор не е предложила кандидат и никой от сегашните заместници в НСлС не е дал съгласие да заеме поста