19 Февруари, 2026

Цветанка Андреева: В днешната патова ситуация се сформира най-смисленото мнозинство

Цветанка Андреева: В днешната патова ситуация се сформира най-смисленото мнозинство

Цветанка Андреева

"Кризата е време за смели лидери и решителни ходове!"

Днес, в най-патовата политическа ситуация в НС се сформира най-смисленото мнозинство, коментира политологът Цветанка Андреева във връзка с решението на парламента за РСМ.

"На песимистичния, конфликтен политически фон, се случи привидно невъзможното по отношение на Македония . Случи се по онази сложна, но вярна формула - кризата ражда възможности." - пише тя в профила си във Фейсбук.

"Кризата е време за смели лидери и решителни ходове! Кризата ражда най-добрите шансове за промяна, но тя може да се превърне и в блато ако връх вземат късогледите, плахите и меркантилните политици.
Тя е време и ситуация в която слабите политически образи бързо се изчерпват, защото не решават проблемите, а само ги задълбочават." - предупреждава Цветанка Андреева.

Сподели:

Коментари (0)

Анкета: Имате ли доверие на новия служебен кабинет?

Анкета: Имате ли доверие на новия служебен кабинет?

Днес служебният премиер Андрей Гюров представи състава на своето правителство. Има ли изненади сред служебните министри на Гюров?

Атанас Славов: Има съмнения, че  в хижа "Петрохан" са ползвани и СРС-та и наблюдение

Атанас Славов: Има съмнения, че в хижа "Петрохан" са ползвани и СРС-та и наблюдение

"Андрей Гюров е безспорен професионалист и човек с интегритет. Човек, който не е част от модела „Пеевски – Борисов“", обясни той

Димитър Ганев: Кабинетът „Гюров“ е съставен от хора, свързани през годините с ПП–ДБ

Димитър Ганев: Кабинетът „Гюров“ е съставен от хора, свързани през годините с ПП–ДБ

„Купеният вот е част от по-голяма деформация на изборния процес – става дума за контролирания вот“