22 Декември, 2025

Цветанов: В Димитровград са инвестирани 70 милиона лева през последните 6 години

Цветанов: В Димитровград са инвестирани 70 милиона лева през последните 6 години

снимки: пресцентър на ГЕРБ

Той поздрави жителите на Димитровград за обновената спортна зала

Зам.-председателят на ГЕРБ и председател на ПГ на партията Цветан Цветанов участва в церемонията по откриването на ремонтираната спортна зала „Младост“ в Димитровград. На събитието присъстваха и депутатът от ГЕРБ и областен координатор на партията в Хасково Делян Добрев, народните представители от ГЕРБ-Хасково Евгения Ангелова и д-р Георги Станков, областният управител на Хасково Станислав Дечев, представители на спортната общественост от Димитровград и страната.

„Държавата дава много възможности на всички общини, но единици са управниците като димитровградския кмет Иво Димов, които успяват да работят в интерес на хората. Отношението на държавата е еднакво към всички, но вашият кмет доказа, че може и знае как да работи за града и общината”, категоричен бе Цветанов. Той отбеляза, че от 2011 година до сега в Димитровград са инвестирани 70 милиона лева. Цветан Цветанов се обърна специално към младите хора от Димитровград и ги призова да насърчават децата си да тренират, защото спортът възпитава силни характери. „Уверен съм, че новите олимпийски и световни шампиони на България са някъде тук в зала „Младост”“, завърши лидерът на ПГ на ГЕРБ Цветан Цветанов.

Средствата за ремонта на спортна зала „Младост“ в размер на 3 милиона лева бяха отпуснати от правителството на Бойко Борисов през декември 2016 година. До ремонта се стигна след като силен вятър отнесе част от покрива на съоръжението.

„Днес, 10 месеца по-късно, залата е неузнаваема. Благодаря на правителството и на премиера Бойко Борисов за това, че винаги са проявявали по-специално отношение към Димитровград. Надявам се това да продължи и в бъдеще“, заяви кметът на община Димитровград Иво Димов. 

„Димитровград се превърна в център на инвестициите в Хасковска област и продължава да привлича все повече чуждестранни фирми. Това, което прави тук Иво Димов, е пример за това как трябва да работи един кмет”, заяви депутатът Делян Добрев. Той поздрави жителите на Димитровград за обновената зала и подчерта, че хубавите новини за Хасковски регион идват винаги от Димитровград. 

Спортна зала „Младост” вече разполага с 1082 седящи места. Тя е напълно модернизирана, изпълнени са всички мерки за енергийна ефективност, направена е цялостна реконструкция. Зала „Младост“ е  единственото в Хасковска област съвременно многофункционално съоръжение за спортни и културни прояви. Това е първият ремонт на залата от 42 години насам. Откриването продължи с впечатляващ фолклорен спектакъл "Ние, българите" на ансамбъл "Чинари".

Сподели:

Коментари (0)

Железопътна инфраструктура избра строителите по два проекта на Коридор 8

Железопътна инфраструктура избра строителите по два проекта на Коридор 8

За изпълнител на проекта „Модернизация на железопътната линия София – Перник – Радомир, жп участък Перник - Радомир“ на първо място се класира ДЗЗД „ИСПА“ с договорна цена 421 283 219 лв. без ДДС

Отиде си проф. д-р Ангел Димитров – знаково име в акушерството

Отиде си проф. д-р Ангел Димитров – знаково име в акушерството

Лекарят е бил дългогодишен началник на Родилна клиника в СБАЛАГ „Майчин дом“ и национален консултант по акушерство и гинекология

България се прощава с Боян Радев: първият ни двукратен олимпийски шампион

България се прощава с Боян Радев: първият ни двукратен олимпийски шампион

Двукратният ни олимпийски шампион по борба, Боян Радев, е обявен за дарител номер 1 на Националния исторически музей, в който има специална зала на негово име