9 Февруари, 2026

Цветанов и китайският посланик у нас обсъдиха възможностите за стокообмен и инвестиции

Цветанов и китайският посланик у нас обсъдиха възможностите за стокообмен и инвестиции

Заместник-председателят на ГЕРБ Цветан Цветанов проведе работна среща с посланика на Китайската народна република (КНР) в България Н. Пр. Джан Хайджоу. Двамата обсъдиха традиционно добрите отношения между двете страни, както и възможностите за увеличаване на стокообмена между България и Китай. Цветанов подчерта, че за българската икономика китайските инвестициите са изключително важни. „Можем да си сътрудничим в редица сфера – бизнес, земеделие, образование, инфраструктура, енергетика, туризъм“, посочи той.

Заместник-председателят на ГЕРБ изрази възхищението си от постигнатото от Китай в икономически план. Цветан Цветанов обясни, че за ГЕРБ икономическият растеж винаги е бил приоритет и е акцент в предизборната програма на партията. „Не може да има увеличаване на доходите на хората, без силна икономика. ГЕРБ залага на реално изпълними политики и реални решения за България“, категоричен бе Цветанов.

Посланикът на Китайската народна република (КНР) в България Н. Пр. Джан Хайджоу коментира засиленото партньорство между София и Пекин по време на управлението на Бойко Борисов, когато са били осъществен редица визити на най-високо държавно ниво. „Работните посещения, осъществени от българска страна в Пекин, стимулираха сътрудничеството на страната Ви с Китай в много сектори“, каза Н. Пр. Джан Хайджоу.

Сподели:

Коментари (0)

Политолози: БСП търси спасение от „кармичната връзка“ с ДПС, ще води битка за идеологическо оцеляване

Политолози: БСП търси спасение от „кармичната връзка“ с ДПС, ще води битка за идеологическо оцеляване

Между новите лица и старите апарати: Може ли левицата да излезе от изолация, докато икономическите кръгове губят интерес, а сянката на президента Радев расте

Камион прегази пешеходец в столицата, шофьорът избяга

Камион прегази пешеходец в столицата, шофьорът избяга

От началото на месеца катастрофите в страната са 96, с четирима загинали и 110 пострадали

Росен Йорданов: Две местопрестъпления и 6 трупа - това не се е случвало дори в мутренските времена

Росен Йорданов: Две местопрестъпления и 6 трупа - това не се е случвало дори в мутренските времена

Той е категоричен, че връзката между двата случая е очевидна, а към момента липсват ключови данни, че извършителят е бил Ивайло Калушев