30 Август, 2026

Цветанов и сенатор Том Тилис обсъдиха необходимостта от изграждането на цялостна система за киберсигурност

Цветанов и сенатор Том Тилис обсъдиха необходимостта от изграждането на цялостна система за киберсигурност
Цветан Цветанов и сенатор Том Тилис

В рамките на двудневния форум по разузнаване и сигурност, провеждащ се в американския Конгрес председателят на Евро-атлантическия център за сигурност Цветан Цветанов проведе среща със сенатор Том Тилис от Републиканската партия на САЩ. Двамата обсъдиха регионалната сигурност в Черноморския регион и на Балканите, особено последиците от руската инвазия в Украйна, станала възможна не на последно място и чрез изграждането на “Турски поток” през България, част от стратегията на Путин за заобикаляне на Украйна. Цветанов представи годишника на ЕАЦС – БЪЛГАРИЯ И СВЕТА 2020, специално извеждайки регионалните външнополитически прогнози за Черноморския регион и заплахите от Русия, успешно прогнозирани от експертите на Центъра, като възможни военни действия в региона.

По време на своето пленарно изказване сенатор Тилис подчерта важността на изграждане на цялостна система за киберсигурност, с оглед заплахите, произтичащи от неприятелски държави с недемократични режими. От съществена важност за демократичния свят е недопускането на компании от тези държави да участват в изграждането на световната 5G мрежа. Заплахите са все по-всеобхватни – започвайки от развиване на мрежи за разпространение на фалшиви новини, стигайки до намеса в социално-икономическите и политическите отношения в демократичните държави.
Сподели:
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"

Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия

Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ

Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ

Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане

Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване

Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване

Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние

Коментари (0)