"Най-сериозният акцент, който днес стои пред Европейския съюз и България, Гърция и Италия, е миграционният поток. Основен акцент се пада в принудителното връщане на нелегално пребиваващите", заяви по време на кръгла маса, посветена на сигурността, зам,.-председател на ГЕРБ Цветан Цветанов.
Цветанов благодари на всички свои колеги от парламента, с които пращането на армията на границата е станало факт. „Ще търсим увеличаване на военните за охрана на границата”, добави той.
"Всичко, което се предвижда да се направи по границите на България с Гърция, със Сърбия, е с тези 320 млн. лв., които Европейската комисия ни отпусна", обясни зам.-председателят на ГЕРБ.
Още от България
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"
Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия
Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ
Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане
Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване
Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние