Събитието ще се състои във вторник от 10.00 часа в зала "Изток" на Народното събрание.
Председателят на Комисията по вътрешна сигурност и обществен ред в Народното събрание Цветан Цветанов организира утре, 17 юли, кръгла маса на тема "Постигнатото в областта на вътрешните работи по време на Българското председателство на Съвета на Европейския Съюз", съобщиха от пресцентъра на парламента.
Събитието ще се състои във вторник от 10.00 часа в зала "Изток" на Народното събрание.
В рамките на кръглата маса ще бъде направен обзор на акцентите от работата на МВР по време на Председателството, включително постигнатото по законодателните досиета на европейско ниво, политиките на миграция и убежище, граничния контрол, борбата с трафика на хора, международното полицейско сътрудничество и други.
Специален гост и говорител на кръглата маса ще бъде д-р Михаел Шпинделегер, който е генерален директор на Международния център за развитие на миграционната политика. В събитието ще участват още представители на МВР, на неправителствения сектор, на Държавната агенция за бежанците при Министерски съвет, на Националната комисия за борба с трафика на хора, на международни организации в областта, както и представители на дипломатическия корпус в България, народни представители от ресорните комисии.
Още от България
Горещ вторник: жълт код за опасно време почти в цялата страна
Термометрите ще отчитат максимални температури между 33° и 38°, в София – около 33°.
Николай Ненчев: Това е повече от скандал. Това е национално предателство!
"Радев системно отклонява България от европейския ѝ път и я насочва към свят, в който международните правила и правото отстъпват пред силата", пише той
Георги Касчиев: АЕЦ "Козлодуй" може да спре и двата блока
"Атомните централи се строят до големи реки или на брега на морето, защото огромно количество вода е необходима за охлаждане на турбините", обясни той