30 Април, 2026

Цветанов: По енергийните проекти на правителството няма дебати

Цветанов: По енергийните проекти на правителството няма дебати

Цветан Цветанов

България може да създаде условия българско енергийно дружество да мине в ръцете на „Газпром“

По енергийните проекти на правителството няма дебати. Това каза Цветан Цветанов от Евроатлантически център за сигурност на кръгла маса на тема: „Атлантическата идея и възможностите за разширяване на европейския съюз“. Според него България може да създаде условия българско енергийно дружество да мине в ръцете на „Газпром“.

„Тази тръба, която ще мине през територията на страната, тези количества, тези обеми газ, които ще текат, са договорени със Сърбия и с Унгария. Ако 90-93% от тези обеми вече са договорени, кое е диверсификация? За тези 8%, които ще останат, кой ще е допълнителният източник? Кой ще понесе отговорността? Дали няма да създадем условия едно българско енергийно дружество реално да бъде взето от „Газпром“, каза Цветанов.

Сподели:

Коментари (0)

Петър Витанов, ПБ: До дни ще се сблъскаме със завладяната държава, олигарсите  понесоха поражение

Петър Витанов, ПБ: До дни ще се сблъскаме със завладяната държава, олигарсите понесоха поражение

Десетдневната еуфория след изборите свърши - до дни ще бъдем призовани да поемем своята отговорност за управлението, заяви депутатът

Илияна Йотова: Време е да възродим корените на доброто и справедливостта

Илияна Йотова: Време е да възродим корените на доброто и справедливостта

Хората очакват стабилна държава, истинско  разделение на властите, демокрация, закони, задължителни за всички

Симеон Дянков: Инфлацията се увеличи рязко, трябва да се бори незабавно

Симеон Дянков: Инфлацията се увеличи рязко, трябва да се бори незабавно

"Вчера имаше данни за много рязко увеличаване на инфлацията през последния месец – над 7%. Което ние не сме виждали от, може би, 4 години на месечна основа."