5 Февруари, 2026

Цветанов се срещна с ръководителя на вашингтонския офис на Световния еврейски конгрес Марк Левин

Цветанов се срещна с ръководителя на вашингтонския офис на Световния еврейски конгрес Марк Левин

Цветанов и Мрак Левин

Председателят на Парламентарната група на ГЕРБ и заместник-председател на партията Цветан Цветанов проведе работна среща с ръководителя на вашингтонския офис на Световния еврейски конгрес Марк Левин. Световният  еврейски конгрес е една от най-старите еврейски организации в света, имаща водеща роля в работата с неправителствения сектор. Тази среща беше своеобразно продължение на състоялата се преди няколко дни среща на Цветанов в София с ръководителите на Световния еврейски конгрес.
По време на срещата във Вашингтон беше направен преглед на двустранните отношения и бяха обсъдени бъдещи съвместни дейности по повод отбелязване на 75-та годишнина от спасяването на българските евреи. Марк Левин даде висока оценка за решението на българското правителство да определи национален координатор за борбата с антисемитизма в лицето на заместник-министъра на външните работи Георг Георгиев, както и да бъде приета работна дефиниция за Холокоста.
Утре посещението на заместник-председателя на ГЕРБ Цветан Цветанов във Вашингтон продължава със срещи в американския Конгрес.
Сподели:

Коментари (0)

Премиерът: ОИСР е следващата голяма икономическа и политическа задача на обществото ни

Премиерът: ОИСР е следващата голяма икономическа и политическа задача на обществото ни

По думите му предпоставките за конкурентоспособността на страната се коренят в по-доброто образование, по-добрата инвестиционна среда, по-добрият пазар на труда,

Атанас Зафиров: Искането за смяната ми тръгна от моите другари, които бяха за участието ни в управлението

Атанас Зафиров: Искането за смяната ми тръгна от моите другари, които бяха за участието ни в управлението

о Тежестта на партията се мери на избори." Ако БСП си спечели изборите, след това въпросът с кого и как остава открит", разясни той

Младен Маринов: Защо ли РУ в Годеч е закрито от Бойко Рашков в същия период, в който е  регистрирана "фаталната" НПО

Младен Маринов: Защо ли РУ в Годеч е закрито от Бойко Рашков в същия период, в който е регистрирана "фаталната" НПО

Той подчерта, че има множество въпроси, на които първо трябва да бъдат дадени отговори, преди да се правят политически внушения