20 Декември, 2025

Цветан Цветанов: Шумен е своеобразно икономическо чудо

Цветан Цветанов: Шумен е своеобразно икономическо чудо

До края на годината ще бъдат открити над 1100 работни места

В края на своята обиколка в Шуменска област председателят на ПГ на ГЕРБ и зам.-председател на партията Цветан Цветанов се срещна със симпатизанти и членове на политическата сила в град Шумен, съобщи пресцентърът на ГЕРБ. 

Домакин на срещата бе кметът на общината и областен координатор на ГЕРБ Любомир Христов. Сред присъстващите бяха и народните представители от ГЕРБ-Шумен д-р Румен Генов и Димитър Александров, областният управител проф. Стефан Желев.

"Когато преди две години Любомир Христов стана кмет на Община Шумен, той завари една изпразнена общинска хазна с дефицит от над 35 милиона лева. Това, което виждам днес, е един бързо развиващ се град, където се изграждат нови индустриални предприятия и вече има глад за работна ръка. До края на годината ще бъдат открити над 1100 работни места, което определя Шумен като своеобразно икономическо чудо в региона", заяви Цветан Цветанов. Той бе категоричен, че видимо се променя и обликът на града, като една от най-големите инвестиции в спортна инфраструктура е изграждането на зала "Арена-Шумен".

"Това са едни прекрасни придобивки за жителите на града, което едва ли щеше да бъде възможно, ако ГЕРБ нямаше мнозинство в парламента и не беше сформиран настоящият кабинет начело с Бойко Борисов. Шумен е красноречив пример за това какви резултати могат да бъдат постигнати, чрез упоритата работа на кмета и неговия екип с подкрепата на правителството и ПГ на ГЕРБ", изтъкна Цветанов.

В речта си той наблегна върху основния приоритет на правителството - образованието, в което държавата ще инвестира всяка година със 330 млн.лв. повече от досега. Цветан Цветанов каза още, че със стартирането на политическия сезон е подета изключително добра инициатива, в която старите велики столици ще получат по-добър и специален статут. "Трябва да покажем на света, че имаме богато културно-историческо наследство. Надявам се добрата ни идея да бъде подкрепена и от останалите парламентарни групи", заяви зам.-председателят на ГЕРБ. Той посочи, че законопроектът ще бъде внесен в парламента до 10 дни и до края на годината или началото на следващата се очаква бъде приет на второ четене. Цветан Цветанов изрази надеждата си, че след приемането на Закона, с политиката, която прави днес правителството и с постигнатата стабилност, правителството ще може да се ангажира с целеви средства за решаване на проблемите на инфраструктурата, а и за разкриване на нови дадености от богатото културно наследство на страната.

Сподели:

Коментари (0)

Движение „Трети Март“ прави партия: Приемаме Радев за свой неформален лидер

Движение „Трети Март“ прави партия: Приемаме Радев за свой неформален лидер

Бъдещата партия се определя като гражданска общност с мисия да защитава независимостта на България, националната идентичност и традициите

"ДПС - Ново начало": Освобождаването на директора на 138-о училище е заради политически чадър

"ДПС - Ново начало": Освобождаването на директора на 138-о училище е заради политически чадър

"Съдебният състав, постановил освобождаването, обаче не демонстрира очакваната чувствителност към реакцията на родителите и учителите, които остро осъждат всеки, който е злоупотребил с деца."

Засилено присъствие на МВР по пазарите, търговските центрове и магистралите

Засилено присъствие на МВР по пазарите, търговските центрове и магистралите

В столицата, освен традиционното присъствие в града, са осигурени и още наряди, които да подпомагат силите на реда в района на Централната гара, коледните базари и големите търговски центрове и летището