6 Декември, 2025

Цветанов в Доспат: БСП искат да влязат във властта през президентския вход

Цветанов в Доспат: БСП искат да влязат във властта през президентския вход

снимки: пресцентър на ГЕРБ

Колкото и да им се иска на нашите опоненти,  предсрочни парламентарни избори не се очертават. БСП нямат нужното обществено одобрение да спечелят избори, но искат да влязат във властта чрез служебния кабинет, който президентът Румен Радев ще назначи. БСП искат да влязат във властта през президентския вход. Това заяви председателят на ПГ на ГЕРБ и заместник-председател на партията Цветан Цветанов днес пред жители на Доспат. На срещата присъстваха още депутатът от ГЕРБ Красимир Събев, областният координатор на ГЕРБ-Смолян Николай Мелемов, кметът на община Доспат Елин Радев, зам.-кметът Славейко Сельошев и председателят на Общинския съвет Адалберт Ферев.

Цветан Цветанов посочи, че година след предсрочните парламентарни избори, от БСП правят всичко възможно за политически сътресения и нестабилност. „Ние говорим за просперитет, за бъдеще, за кохезионна политика. Тях обаче това не ги интересува“, отбеляза Цветанов. Според него темповете на напредък на страната са добри, но е важно да се гарантира политическата й стабилност. „Много са опонентите, които ще искат да я разбият, защото тях това не ги устройва“, обясни зам.-председателят на ГЕРБ.

Той коментира, че голямата подкрепа за ГЕРБ в Доспат не е привилегия, а отговорност. „Опонентите на ГЕРБ нямат виждане за развитието на населените места, а това става с по-добра икономика, с по-добро земеделие и с по-високи доходи на хората“, уточни Цветанов.

„Страната ежедневно се променя. Сега излизат вече новите проекти, ежедневно се сключват договори за строителство. Уникално е това, което се случи през последните 10 години с тази европейска солидарност. Ние свикнахме да става все по-добро и по-добро. Хората искат от нас все повече. И ние гледаме максимално да вдигаме темпото, непрекъснато надграждаме, за да отговорим в максимална степен на очакванията към нас“, обясни председателят на ПГ на ГЕРБ.
Цветанов подчерта от колко голямо значение за бъдещето на Балканите е Българското председателство на Съвета на ЕС. По думите му това, което прави премиерът Борисов, на практика е добавена стойност за България, имайки предвид провежданите разговори на най-високо ниво за финансиране на мащабни инфраструктурни проекти на територията на Западните Балкани.

Сподели:

Коментари (0)

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

Столичната дирекция на вътрешните работи предостави уточняваща информация за лицата.

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Той добави, че от месеци забелязва несъответствия в поведението на ръководството, но чашата е преляла след последното заседание, проведено вечерта преди масовите протести.

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

"Закриването на Комисията по досиетата е закъсняло, а едни 10 милиона просто си отлитат. Няма причина БСП да променя позицията си за Комисията „Сорос“, смята той