22 Декември, 2025

Хилари Клинтън все още има мераци да стане президент

Хилари Клинтън все още има мераци да стане президент

Хилари Клинтън

Американските медии са заинтригувани от бъдещите планове на бившия държавен секретар

От "не" до "нямам идея преди изборите на 6 ноември". Това бяха думите на бившия държавен секретар Хилъри Клинтън, която бе запитана онлайн издание дали ще се кандидатира за президент през 2020 година, посочва "Дневник". Колебливите й отговориха седмица преди междинните избори в САЩ, предизвикаха множество коментари в американски медии.

"Искате ли да се кандидатирате отново", пита журналистът Кара Суишър в интервю с Recode, чийто пълен текст е публикуван на сайта. След като Клинтън отговаря с "не", следва пауза и тя продължава: "Бих искала да съм президент. Мисля, надявам се, че когато имаме демократ в Овалния кабинет през януари 2021 г., ще има много работа."

По думите ѝ през 2021 г. предстои много тежка работа заради случващото се сега и изтъква собствения си досегашен опит като сенатор и начело на Държавния департамент.

Журналистът пита дали именно тя ще опита да върши тази работа. "Нямам идея", отговаря Клинтън. "Няма дори да мисля за това какво ще стане после, преди да преминем през изборите на 6 ноември, но ще направя всичко по силите си, за да се уверя, че имаме демократ в Белия дом през януари 2021 г." Попитана за конкретни имена на възможни кандидати, Клинтън не назовава такива.

"Клинтън, изглежда, прави разграничение: не иска да се кандидатира отново за президент; иска да е президент," пише "Вашингтон пост".

И президентът Доналд Тръмп коментира тази възможност. В интервю за "Фокс нюз" той каза, че би влязъл в изборната битка с всекиго, включително и с Клинтън, с която е бил "много щастлив".

Сподели:

Коментари (0)

Украйна удари мощно нефтен терминал в Краснодарския край на Русия

Украйна удари мощно нефтен терминал в Краснодарския край на Русия

"Военната разузнавателна служба увеличава ударните санкции върху енергийния сектор на държавата-агресор, която е пряко замесена във финансирането на войната ", заяви източник

Муцунски: Не трябва да е проблем евроинтеграцията ни за това, че търсим интереса си в спора с България

Муцунски: Не трябва да е проблем евроинтеграцията ни за това, че търсим интереса си в спора с България

През последните 30 години РС Македония е променяла няколко пъти конституцията си, знамето си, името си, а да не говорим дори за поредицата от национални отстъпки, които са направени, оплака се македонският външен министър

Джей Ди Ванс: Има пробив в преговорите за мир

Джей Ди Ванс: Има пробив в преговорите за мир

„Седейки тук днес, не бих твърдял с увереност, че ще стигнем до мирно решение. Мисля, че има голяма вероятност да го направим, и голяма вероятност да не го направим“, заяви вицепрезидентът на САЩ