18 Май, 2026

Цветозар Томов: Няма да преговаряме повече за цената на машините, избори обаче ще има

Цветозар Томов: Няма да преговаряме повече за цената на машините, избори обаче ще има

Цветозар Томов

По сметка на "Сиела-Норма" са необходими 15 млн. лева, за да бъде изпълнена цялата поръчка

Централната избирателна комисия (ЦИК) няма да преговаря за цената на поръчката за доставка на машини за предстоящите парламентарни избори. Но е готова да преговаря с всеки, който може да изпълни условията на поръчката. Това заяви по БНТ говорителят на ЦИК Цветозар Томов.

"В решението е определена максимална цена за тази поръчка. Ако няма кандидати, няма да има поръчка. Ситуация, в която ще започне пазарлък относно цената, мисля че е излишно да се обсъжда", отсече той.

По думите му единственият изпълнител в страната, който би могъл да участва в тази процедура, може да е "Сиела-Норма", но доставчикът не е доволен от цената, която е предложена от ЦИК. Предложението стига до максималната цена от 6,5 млн. лв., която е определена на базата на становище на експерти и цената на предишната поръчка.

Като причина за отказа от фирмата изтъкнаха допълнителни разходи, както и транспорт на машини до секциите в чужбина. Аргументът им е, че ако изпълнят поръчката при този таван, загубите им ще са много големи. По сметки на фирмата са необходими около 15 милиона лева.

Цветозар Томов смята, че опцията да се вземат машини от друга страна е невъзможна, тъй като няма достатъчно време.

"Избори в България са правени и без машини. Правени са и без бюлетини. Избори ще има при всички положения, дори да не бъдат осигурени допълнително количество машини", категоричен бе Томов.
Сподели:

Коментари (0)

След като мечки убиха мъж на Витоша: Какво да правим при срещи с диви животни

След като мечки убиха мъж на Витоша: Какво да правим при срещи с диви животни

Старшият експерт от „Фонд за дивата природа“ (WWF) Александър Дуцов препоръча в подобни райони хората да не се движат сами, да бъдат в група и да вдигат шум, за да не изненадват дивите животни и да намаляват риска от среща

Запушен водосток заля платното на АМ “Хемус“ край пътен възел  “Дерманци“

Запушен водосток заля платното на АМ “Хемус“ край пътен възел “Дерманци“

Това създава предпоставки за опасни ситуации и риск за пътуващите. Към момента липсва официална информация от АПИ или МВР дали е започнала проверка по случая

Откриха фотоизложба „Лешояди от Европа и Африка“: Индикатори за чиста околна среда

Откриха фотоизложба „Лешояди от Европа и Африка“: Индикатори за чиста околна среда

Посетителите имат възможност да наблюдават с бинокъл живеещите във волиерата на Софийския зоопарк белоглави и черни лешояди, в 12:00 ч. се проведе демонстрационно хранене на птиците