Според източници от МВР смените са заради нерегламентирано подслушване между шефовете на районното
Цялото ръководство на столичното Четвърто Районно полицейско управление е сменено, предаде БНР.
Началникът Теменужка Капчина е преназначена на нова длъжност в Главна дирекция "Национална полиция".
Сменен е и заместник-началникът Теодор Тасев. На негово място днес е бил представен Делян Гешев, който до момента е бил шеф на Криминална полиция в полицейското управление. Сменен е и началникът на разследващото звено Аделина Малакова.
От пресцентъра на СДВР казаха, че това са регулярни кадрови промени. Според източници от МВР обаче смените са заради вътрешно напрежение в ръководството на полицейския участък. По информация на БНТ тримата сменени ръководни служители нерегламентирано са се подслушвали помежду си.
Засега не е ясно кой ще бъде новият началник на Четвърто РПУ.
Още от България
Божанов предизвиква Йотова: КСНС не е щаб за бързо реагиране, а записан в Конституцията стратегически орган
Той призовава президента да не се крие зад политически интриги, а да спазва закона и да свика Консултативния съвет за национална сигурност
Витанов: Ще търсим консенсус с всички партии относно състава на новия ВСС
По думите му изборът на нов ВСС е само първата стъпка по пътя към реформата в съдебната система, отхвърля практиките за назначение на близки и удобни на властта лица
Полк. Диман Георгиев: Изтеглянето на американските самолети от „Безмер“ е лош знак за България
Специалните военни операции обичат тишината, а съюзниците ни от САЩ се чувстват несигурни у нас, казва военният експерт