Д-р Любомир Канов
И какво ще стане в края на тези жалки опити за демократична организация на обществото през поредните избори? Отговорът е прост, като вероятният победител. Той е “Тулуп”. Тулуп ще победи. Кой и какво е той, не можа да стане ясно на първичната протоплазма от която се състои нацията в продължение на цели 9 години. Тя не можа да разбере за какво става дума.
Тулупите припознаха себе си
и си го искат по принципа на себеподобието. “Тиква” също все още им харесва до известна степен. “Pеpo”- пипон е латинската деривация на този объл плод, чийто произход е всъщност от Америка. Впрочем неочаквано “тиква” на еврейски означава Надежда. Нека да е така, щом Надеждата е решила да снизходи дотук и да ни се представи в тази необичайна форма.
Освен това е налице и “Прасе”, Porco, като изборна възможност. Защо човек е изкушен да оприличава своят електорален избор на разни неодушевени обекти, растения и дори животни? С цел да ги дехуманизира ли?Или да се възвиси спрямо тях? Едва ли.
Не е този начинът по който това може да се случи. По-скоро става дума за процес на взаимно свличане в поредната илюзия за функционираща демократична система, което носи резигнация и огорчение от собствената ни негодност да се самоуправляваме смислено. Въпреки акушерството осигурявано от европейските институции и финансиране, а до известна степен и породено от тяхното собствено затъване в левичарско безсилие в последния четвърт век, в което и България потъна. Какъв е отговорът ли?
Ами, вижте Унгария!
Това е отговорът.
Кой обаче е Маджаринът, Модьор, Унгарецът, Българинът, Лидерът, който да застане начело? Няма го.
Бленуваме Левски, но получаваме само посредствения футболен отбор с неговото име. Той някога беше отборът на Българската Народна Милиция впрочем.
“Това е което имаме” като отбор и днес. Консолидирано около путинистите с централен нападател Тулуп.
А втори след него бистришкия тигър Пепо.
На Вратата е застанал Порко. И е затулил с туловището си и входа и изхода.
For a good measure as they say in America.
Good luck to all blind unable to see the obvious!


Коментари (0)