Ще участват в операцията на KFOR
Пред периода 27–28 февруари 2024 г. през страната ни ще преминат военнослужещи и военна техника от състава на Въоръжените сили на Република Турция, съобщи пресцентърът на Министерството на отбраната.
Те ще се придвижат по републиканската пътна мреж на България - на път за Косово, където ще участват в операцията на стабилизиращите сили на НАТО в Косово (KFOR).
Контингентът е част от ротацията в зоната на операцията.
Колоните на турските Въоръжени сили ще бъдат ескортирани от екипи на Служба „Военна полиция“, допълват от министерството.
Още от България
Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия
Дипломацията трябва да влезе в ролята си, настоя той. По думите му има достатъчно европейски политици, които могат да преговорят с Русия
Наводнение заля болницата в Трявна, за спешен ремонт са лабораторията и поликлиниката
Заради течовете се е наложило в детското отделение и в клиничната лаборатория да бъде преместена апаратура и мебели, за да може работата на медицинските екипи да продължи нормално
Депутати се разминаха в позициите си за оставката на Сарафов
Най-безкритичен към решението на бившия и.ф. главен прокурор Борислав Сарафов да подаде оставка беше народният представител от "Прогресивна България" ген. Румен Миланов