Все още се приемат карти от банкоматите и магазините
На седмия месец от пълномащабната руска инвазия срещу Украйна хотелите в Турция престанаха да приемат карти от руската платежна система "Мир", съобщи Middle East Eye.
Изданието посочва, че отказът да се извършват разплащания с руски банкови карти идва в условията на натиск от страна на САЩ и Европа върху Анкара с настояване турската страна да спазва наложените международни санкции срещу Русия.
Те обаче не се спазват навсякъде.
Един от хотелите в турския курорт Кемер – Alva Donna World Palace, малко по-късно е съобщил на руските си клиенти, че отказът да се приемат техните карти е временен и че причината е световен срив, но вече отново могат да ги обработват.
Останалите хотели в курорта продължават да не приемат картите на системата "Мир".
Както цяло в Турция руските банкови карти продължават да се приемат от банкоматите и магазините. Осъществяването на плащане може да зависи и от това коя конкретна банка е издала картата.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Украинска атака над руски логистичен център: 7 са убити, съобщават в Русия
370 дрона са били изстреляни в посока Московска област през нощта, съобщи кметът на Москва Сергей Собянин в събота
Над 100 къщи изгоряха в покрайнините на норвежкия град Драмен
Работата на пожарникарите е затруднена от силните ветрове, разгарящи огньовете. Полицията евакуира стотици хора, а пламъците продължават да се разпространяват към околните гори.
Зеленски назначи Александър Поклад за временно изпълняващ длъжността председател на СБУ
Преди това той заемаше поста първи заместник-председател на СБУ