29 Април, 2026

Турция и Иран се съюзиха срещу кюрдите

Турция и Иран се съюзиха срещу кюрдите

Началниците на генералните щабове обсъдиха съвместни действия за борба с екстремистки организации

   Турция и Иран се съюзиха срещу кюрдите. Макар и да го опаковат в модерното "борба с тероризма"

  Турция и Иран обсъдиха евентуална съвместна военна операция срещу "кюрдски терористични групировки" по време на състоялото се миналата седмица посещение на началника на иранския генерален щаб генерал Мохамад Багери, съобщи днес турският президент Реджеп Тайип Ердоган, цитиран от информационните агенции. 
   "Началниците на генералните щабове на Турция и Иран обсъдиха съвместни действия за борба с екстремистки организации, които представляват заплаха за нас. Тази тема постоянно е в дневния ред. Аз също обсъдих тази тема с Багери", каза Ердоган пред журналисти на летището в Истанбул, преди да замине на посещение в Йордания.
   Ердоган има предвид борбата с Кюрдската работническа партия /ПКК/ в Турция и Партията за свободен живот в Кюрдистан в Иран, уточняват агенциите.
   По време на посещението си в Турция миналата седмица генерал Мохамад Багери разговаря с турския си колега Хулуси Акар и с Ердоган. Обсъдени бяха въпроси за осигуряване на безопасност по общата им граница и борбата с тероризма, договорена бе размяна на разузнавателни данни и засилване на военното сътрудничество.

Сподели:

Коментари (0)

Цените на горивата: Най-скъпи в Дания, Нидерландия и Германия, спад - във Франция

Цените на горивата: Най-скъпи в Дания, Нидерландия и Германия, спад - във Франция

Какви са причините за различните цени на синьото злато в европейските страни

„Форин Полиси“: Война с Иран разрушава коалицията, довела Тръмп на власт

„Форин Полиси“: Война с Иран разрушава коалицията, довела Тръмп на власт

За разлика от твърдото ядро на американския президент, следващо го безусловно, много от по-широкия му електорат възприемат конфликта като нарушено обещание

Нагъл Путин: Жалва се за "терор" в Русия, но мълчи за жертвите в Украйна

Нагъл Путин: Жалва се за "терор" в Русия, но мълчи за жертвите в Украйна

Руският президент обвини Киев в атаки с дронове по инфраструктура в Русия, но игнорира ежедневните разрушения и цивилните жертви от войната в Украйна