31 Януари, 2026

Турция ни дарява маски и тестове за COVID-19

Турция ни дарява маски и тестове за COVID-19

Република Турция ще дари на България лични предпазни средства и диагностични тестове за новия коронавирус COVID-19, съобщиха от пресцентъра на ВМА.

Помощта идва след вчерашната среща на българския министър-председател Бойко Борисов с турския президент Реджеп Тайип Ердоган, както и благодарение на съдействието на българския посланик в Турция Надежда Нейнски.

Днес, в 8.30 часа е бил осъществен телефонен разговор с представител на Министерство на здравеопазването на Р Турция, в рамките на който са били уточнени количествата, които ще пристигнат у нас в следващите два дни: респираторни маски с висока степен на защита (20 000 броя), защитни очила (100 000 броя), операционни маски (500 000 броя), защитни облекла (100 000 броя), предпазни калцуни (30 000 броя), операционни ръкавици (150 000 броя). До края на седмицата се очакват допълнително респираторни маски с висока степен на защита (30 000 броя), предпазни калцуни (120 000 броя) и операционни ръкавици (650 000 броя).

Предстои уточняване на бройката на диагностичните тестове за новия коронавирус COVID-19, посочват от ВМА.
Сподели:

Коментари (0)

Чудо: Гласовете на приятели връщат към живот момче, прекарало 55 дни в кома

Чудо: Гласовете на приятели връщат към живот момче, прекарало 55 дни в кома

Автомобилен инцидент е причина 8-годишният Лю да изпадне в пълна кома, от която успява да излезе след като в продължение на дни майка му пуска посланията на неговите съученици

Десетки са жертвите на студа и леда, завладял САЩ

Десетки са жертвите на студа и леда, завладял САЩ

В Ню Йорк властите съобщиха, че 10 души са били открити починали заради студа. Три деца на 6, 8 и 9 години загинаха вчера, след като са се подхлъзнали на лед и са паднали в замръзнал водоем в Тексас. За нови смъртни случаи бе съобщено в над 10 щатa.

Звезди на киното и музиката с призиви срещу Американската имиграционна служба

Звезди на киното и музиката с призиви срещу Американската имиграционна служба

Независимо, че по принцип се въздържат от политически коментари, редица знаменитости изразиха недоволството си от репресиите на президента Доналд Тръмп срещу имигрантите.