15 Януари, 2026

След една година арест Турция освободи кореспондента на „Ди Велт”

След една година арест Турция освободи кореспондента на „Ди Велт”

Ердоган нарече Ючел шпионин, а германският външен министър обвини турците, че държат журналиста като заложник

След точно една година в ареста в Турция на свобода бе пуснат кореспондентът на германския вестник „Ди Велт” Дениз Ючел, съобщи „24 часа”.

44-годишният журналист бе обвинен миналата година по това време в разпространяване на терористична пропаганда и бе отведен в предварителен арест. 12 месеца не му бе повдигнато никакво обвинение, а случаят се превърна в сериозен проблем между Германия и Турция. 

Турският президент Реджеп Ердоган нарече Ючел шпионин, а германският външен министър Зигман Габриел обвини турците, че държат журналиста като заложник.

Вчера в Берлин с германският канцлер Ангела Меркел разговаря по казуса „Ючел”с турския премиер Бинали Йълдъръм.

Йълдъръм участва днес в конференцията по сигурността в Мюнхен, където се очаква Турция да се опита да се сближи отново със западните си партньори.

На срещата в Мюнхен е и българският премиер Бойко Борисов. По настояване на турската страна на обяд започна среща между Борисов и турския премиер Йълдъръм. Най-вероятно се обсъжда предстоящата среща на върха на Евросъюза с Турция на 26 март във Варна.

Сподели:

Коментари (0)

САЩ може да започнат военна операция срещу Иран в следващите 24 часа

САЩ може да започнат военна операция срещу Иран в следващите 24 часа

Неназован израелски официален представител също е заявил, че Тръмп вероятно е взел решение за намеса, макар че мащабите и сроковете все още не са ясни

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да  пиеш

Кая Калас: Ситуацията в света е такава, че да започнеш да пиеш

Както пише Politico, тя е изразила това мнение по време на разговор с лидерите на политическите групи в Европейския парламент

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Дания след преговорите: Тръмп има ясно желание да завладее Гренландия

Ларс Льоке Расмусен призова Вашингтон да се ангажира с „уважително“ сътрудничество по отношение на арктическия остров, който се контролира от Копенхаген