Турция предупреди Дамаск във вторник „да не си играе с огъня“, ден след като турски военен конвой бе ударен от правителствената армия в северозападната сирийска провинция Идлиб, предава AFP, цитирана от "Фокус".
„Режимът не трябва да си играе с огъня... Както сме казвали по-рано, ще направим всичко необходимо, за да обезпечим сигурността на нашите войници и наблюдателни пунктове“, предупреди министърът на външните работи на Турция Мевлют Чавушоглу пред журналистите в Анкара.
Още от Свят
Сръбското ръководство е нащрек: Очаква се протестът да "наводни" Белград с десетки хиляди демонстранти
Между палатките на студентите са забелязани известни ултранационалистически бойци, включително членове на „Червените барети“ - подразделение за специални операции на Държавна сигурност от времето на Слободан Милошевич през 90-те години
Канада ограничи санкциите за Сирия, за да подкрепи правителството и определи посланик
„Канада може да изиграе значима роля, за да даде възможност на сирийците да изградят приобщаваща държава, която уважава всички свои граждани."
Франция прие резолюция за засилване подкрепата за Украйна, включително отнемане на руските активи
Приетият от френският парламент текст призовава ЕС, НАТО и „други съюзнически държави“ да „продължат и увеличат своята политическа, икономическа и военна подкрепа за Украйна“