20 Февруари, 2026

Турция привлича туристи чрез общи пакети с България и Гърция

Турция привлича туристи чрез общи пакети с България и Гърция

През юни може да се поднови въздушният транспорт след подписване на двустранни протоколи

Целим да увеличим движението на туристи чрез общи пакети с България и Гърция, когато сухопътните и морските граници са отворени, заяви по-рано турският министър на културата и туризма Мехмед Нури Ерсой при среща с представителите на бизнеса в Измир, предаде БНР.

Министър Ерсой не е дал подробности за какви точно пакети става дума.

През юни месец може да бъде подновен въздушният транспорт между страните след подписване на двустранни протоколи, е заявил по време на телефонни разговори с българския, германския, гръцкия и румънския си колега турският министър на културата и туризма. Очаква се постепенно начало на международните полети в средата на юни. Той също така ги е информирал, че ситуацията в Турция с коронавируса се нормализира.

Съвместна кампания за представяне на Егейско море, така че да бъдат привлечени чуждестранни туристи, обсъдиха в телефонен разговор през миналата седмица гръцкият и турският министър на туризма Харис Теохарис и Мехмед Нури Ерсой.

Турският министър на културата и туризма е провел срещи в Анкара с посланиците на редица страни, от които в Турция пристигат множество туристи, сред които Великобритания, Германия, Холандия, Чехия и Швеция.
Сподели:

Коментари (0)

Отчитаме силна 2025-та туристическа година

Отчитаме силна 2025-та туристическа година

Според министъра на туризма в оставка Мирослав Боршош, устойчивият ръст на приходите и по-високият темп на увеличение на нощувките спрямо средния за Европейския съюз потвърждават повишената конкурентоспособност на страната

Гърция тества нова програма за привличане на туристи, в това число и българи

Гърция тества нова програма за привличане на туристи, в това число и българи

Зад тази програма стои правителството, но за да се възползвате от нея трябва да отговаряте на определени изисквания

Евакуация на руски туристи в Куба: американското петролно ембарго удари туризма на "Острова на свободата"

Евакуация на руски туристи в Куба: американското петролно ембарго удари туризма на "Острова на свободата"

Куба изпитва сериозен недостиг на гориво за авиацията в резултат на американски действия, водещи до евакуация на руски туристи и потенциален удар по туристическата икономика на страната.