Доставките се извършват от 6 турски фирми чрез посредничеството на логистична компания на катарски бизнесмен
След доставките на месни хранителни продукти със самолети, Турция пробива наложеното ембарго над Катар и с изпращане на хранителни продукти вече по морски път, предаде информационната агенция Догу хабер ажансъ (ДХА). За целта във вторник от Измир за Доха отплава кораб, натоварен с 4 хиляди тона хранителни продукти – яйца, мляко, пресни плодове и зеленчуци, различни хранителни мазнини. Доставките се извършват от 6 турски фирми чрез посредничеството на логистична компания на катарски бизнесмен. Осигурена е и подкрепата на турското Министерство на икономиката.
Доставката на 20 юли е замислена като пробна и в бъдеще от Турция за Катар на всеки 10 дни ще бъде изпращан по един кораб, натоварен с между 4 и 10 хиляди тона различни храни. Специализираният хладилен кораб „Green Guatemala”, който ще отплава утре от Измир за Доха, е построен през 1992 година и понастоящем плава под флага на Бахамските острови, посочва още ДХА.
Още от Свят
България получава 7 кораба за мисията на съвместната противоминна група с Румъния и Турция
Групата вече ще охранява и подводната критична инфраструктура като енергийни съоръжения, телекомуникационни мрежи и подводни тръбопроводи
Зеленски: Поканих Радев в Украйна (видео)
"Зависимостта на Европа от руските енергийни ресурси намалява и е важно партньорите да имат алтернативи“
ДПС представи на сесията на ЕП в Страсбуг сигналите по PNR-гейт - за злоупотреба с лични данни на граждани на ЕС
Става дума за вероятна злоупотреба с данни на най-малко 82 лица, граждани на различни държави