20 Май, 2026

Турция ще спазва санкциите срещу Русия, ако ООН ги одобри

Турция ще спазва санкциите срещу Русия, ако ООН ги одобри

Анкара вижда признаци на нова Студена война

Турският външен министър Мевлют Чавушоглу заяви, че Анкара ще бъде принудена да спазва санкциите срещу Русия, ако те бъдат одобрени от ООН.

"Турция спазва международното право и ще води балансирана политика. Ако ООН одобри санкции срещу Русия, Турция ще бъде принудена да ги изпълни", каза той в интервю за телевизия NTV.

Чавушоглу заяви, че Турция смята, че последиците от ситуацията в Украйна и наложените срещу Русия санкции ще се усещат дълго време.

Той подчерта, че Турция вижда признаци на нова Студена война във връзка със ситуацията в Украйна. "Предполагаме, че последиците от войната между Украйна и Русия и наложените санкции ще се усещат дълго време. Това [процесът на възстановяване] ще отнеме известно време. Виждаме признаци на нова студена война, но ние ще продължим да водим принципна външна политика", подчерта той.

Чавушоглу добави, че планира в скоро време да проведе телефонен разговор с колегите си от Русия и Украйна Сергей Лавров и Дмитро Кулеба и че е постоянен контакт с тях. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

 Джей Ди Ванс: Преговорите с Иран отбелязват „добър напредък“, но сме готови и за военните операции

Джей Ди Ванс: Преговорите с Иран отбелязват „добър напредък“, но сме готови и за военните операции

„Подготвени сме напълно. Не искаме да поемаме по този път, но президентът е готов и способен да го направи, ако се наложи", заяви той

В ООН! Русия заплашва Латвия с "ответен удар"

В ООН! Русия заплашва Латвия с "ответен удар"

Постоянният представител на Русия в ООН Василий Небензя не обръща внимание на фактите и обвинява за случващото се в Украйна всички, освен Русия

Сирски: Русия губи убити 7– 9 пъти повече войници от Украйна

Сирски: Русия губи убити 7– 9 пъти повече войници от Украйна

Той подчерта, че в момента се прави всичко възможно загубите на украинските войски да бъдат намалени до минимум