7 Август, 2026

У нас е задържан шейх от кралската фамилия на ОАЕ - издирван от Интерпол

Снимка: EPA/BGNES

Той е издирван с червена бюлетина от 1 декември миналата година, съобщават от прокуратурата

У нас е задържан шейх от кралската фамилия на Обединените арабски емирства, предаде Нова ТВ.
Арестуваният е братовчед на сегашния крал и внук на първия шейх на емирствата. 

Софийският градски постанови задържане на гражданина на ОАЕ за срок до 40 дни. Той е издирван с червена бюлетина от Интерпол от 1 декември миналата година, съобщават от прокуратурата.

Спрямо него е издадена заповед за арест от прокурора на Дубай с цел изтърпяване на присъда от 26.07.2017 г. за злоупотреба с доверие. Наложеното наказание е лишаване от свобода за срок от 6 месеца и глоба в размер на 20 737 263.37 дирхама. 

Освен постъпилите данни за издадена валидна национална заповед за арест, от страна на съдебните власти на ОАЕ е декларирано искане за последващата екстрадиция на чуждия гражданин.

От Дирекция „Международно оперативно сътрудничество“ при МВР-София е установено, че задържаният, осъден за икономическо престъпление, разполага с финансови възможности да се укрие, тъй като е пребивавал в няколко държави, разположени на различни континенти.

Определението на СГС не е окончателно и подлежи на обжалване пред Софийския апелативен съд. 

Сподели:
Видеозапис, показващ насилие на дете от връстници в Радомир, беше разпространен в социалните мрежи

Видеозапис, показващ насилие на дете от връстници в Радомир, беше разпространен в социалните мрежи

Кметът на Радомир Кирил Стоев обясни, че е научил за случая тази сутрин, след като е видял видеозаписа

Жестокото убийство в Пловдив: Прокуратурата внася искане „задържане под стража“

Жестокото убийство в Пловдив: Прокуратурата внася искане „задържане под стража“

Десет деца на възраст между 14 и 17 години, са били арестувани за убийството в Младежкия хълм в града, на три момчета и две момичета са повдигнати обвинения

МВР и Прокуратурата в Русе с нова информация за престъпната група, произвеждала фентанил

МВР и Прокуратурата в Русе с нова информация за престъпната група, произвеждала фентанил

Осем души са привлечени като обвиняеми по досъдебно производство за участие в организирана престъпна група, производство и разпространение на високорискови наркотични вещества, съобщиха от градското обвинение

Коментари (0)