24 Февруари, 2026

Убиецът на българите в Чикаго: Никаква милост!

Убиецът на българите в Чикаго: Никаква милост!

Властите в Чикаго повдигнаха обвинения на 66-годишния Криштоф Марек за петорното убийство през уикенда. Три от жертвите на тежкото престъпление са български граждани.
 
Марек е пенсиониран строителен работник,който в събота вечер в квартал "Дънинг" на 6733 "Уест Ирвинг Парк Роуд", застреля с пистолет 5 човека в сградата, където живел от 15 години. Три от жертвите са българско семейство, които са вечеряли в дома си. 65-годишната Искра Попова и около 45 годишният ѝ син Ивайло Попов са от Габрово, а снахата Цветанка Костадинова е от София. С тях е бил и 61-годишният американец Дейвид, който също е сред застреляните. На по-горния етаж на сградата, тежко ранена беше и 53-годишната Йоланта Тополска, която вчера също почина.
 
 
Криштоф Марек е извършил убийствата със законно притежаван пистолет. Съседите му го описват като конфликтен човек, не можещ да контролира яда си.
 
Като вероятна причина за постъпката му e финансов натиск на който може би е бил подложен в последните дни тъй като е имал сериозни финансови проблеми и опасност да изгуби жилището си. Бил е отстранен и от ръководството на жилищната асоциация в блока, където е живеел.
 
На изслушване в районен съд вчера прокурорите казаха, че намерили две заплашителни бележки на полски - родния език на Марек, залепени от вътрешната страна на вратата в апартамента му. На едната пишело: "Никаква милост. Помни какви мръсотии ти правят, ти контролираш нещата, не те. Стига толкова. Те трябва да платят за това". На другата пишело: "Утре. Никаква милост, никакво глупаво колебание. Помни кой си. Помни какво ти направиха (следва вулгарна дума). Те трябва да платят за това", предаде БТА.
 
Говорител на полицията заяви, че Марек се карал със съседите си за дреболии, например с жена, която го ядосвала, защото според него стъпвала шумно по пода в апартамента над неговия. Прокурорите разполагали и със съдебен документ, в който асоциацията на живеещите в блока искала да изгони Марек, защото не плащал ипотеката си и други вноски.
 
След стрелбата той оставил пистолета на масичка в своето жилище, излязъл навън и казал на пристигналите полицаи: "Мисля, че търсите мен. Аз го направих", гласи документът, подготвен от районния прокурор. Съдията нареди той да остане в ареста.
 
Сподели:

Коментари (0)

Валентин Михов през сълзи: Един известен изрод от престъпния свят ме пребиваше редовно! Случайно умря!

Валентин Михов през сълзи: Един известен изрод от престъпния свят ме пребиваше редовно! Случайно умря!

"Много пъти ми посегна, колко белега имам, всичко ми е счупено. Всички знаеха кой е. Не се правя на герой. Поех всичко върху себе си. За пари ме тормозеше", заяви бившият шеф на БФС

Министър Дечев иска оставката на главния секретар на МВР

Министър Дечев иска оставката на главния секретар на МВР

За окончателното освобождаване на главния секретар на МВР е необходим указ на държавния глава

Виждаме дългоочакваното автентично лидерство в прокуратурата, готово да се противопостави на мафиотското статукво

Виждаме дългоочакваното автентично лидерство в прокуратурата, готово да се противопостави на мафиотското статукво

Джуджетата ги е страх от светлината - ние трябва да изсветлим и трябва да решим всички тези казуси