18 Август, 2026

Убиха млада жена в Ямбол

Убиха млада жена в Ямбол

Установена е съпричастността към деянието на 61-годишен мъж от града

Служители на ОДМВР-Ямбол са задържали извършител на тежко криминално престъпление. Това съобщиха от пресцентъра на МВР.

Разследването е започнало в нощта срещу 11 ноември след постъпил сигнал в полицията, че в къща в областния град е намерено тялото на 35-годишна жена, с видими следи от насилие. На адреса незабавно са насочени криминалисти и Бърза помощ.

Сформиран е разследващ екип за изясняване на всички факти и обстоятелства около случая. На местопроизшествието са извършени процесуално-следствени действия, образувано е досъдебно производство.

Своевременно са предприети незабавни оперативно-издирвателни действия за установяване на извършителя. В резултат на извършената за кратко време голям обем работа е установена съпричастността към деянието на 61-годишен мъж от града. Той е задържан с полицейска мярка за срок до 24 часа.

На 11 ноември, в хода на досъдебното производство мъжът е привлечен в качеството му на обвиняем за извършено престъпление по чл. 116, ал. 1, т. 6 във вр. с чл. 115 от НК и с прокурорско постановление е задържан за срок от 72 часа. Процесуално-следствените действия продължават под ръководството на Окръжна прокуратура - Ямбол.
Сподели:
"Боря се да постигнем феноменален успех" - кметът на Бургас за домакинството на „Евровизия”

"Боря се да постигнем феноменален успех" - кметът на Бургас за домакинството на „Евровизия”

„Ще дам много енергия в това, познавам в детайли възможностите на моя екип и ще ги изцедя като лимони"

Данни на НСИ: Средната пенсия за юни удари дъното

Данни на НСИ: Средната пенсия за юни удари дъното

По принцип средната пенсия би следвало да расте, тъй като новоотпуснатите пенсии обикновено са по-високи от старите заради по-високия осигурителен доход

Тристранната ще обсъжда отново размера на минималната заплата

Тристранната ще обсъжда отново размера на минималната заплата

За днес е насрочена нова среща между социалните партньори в министерството на финансите заради несъгласие на синдикатите с механизма за определяне на минималното възнаграждение

Коментари (0)