Зеленски е готов да предаде на Ким Чен-ун ранени войници от Северна Корея, ако последният е готов да извърши размяната им за украинци, държани в плен в Русия
Варшава е домакин на среща на министрите на отбраната от Полша, Германия, Франция, Италия и Обединеното кралство. Основна тема на разговорите ще бъде продължаващият конфликт между Русия и Украйна, предадоха от БНТ.
Днес стана ясно, че убитите и ранените севернокорейски войници в Украйна надхвърлят 3000, по данни на южнокорейски депутат, който се позовава на информация от Националната разузнавателна служба. Той допълни още, че вероятно властите на Северна Корея са призовали войниците да отнемат живота си, за да не попаднат в плен.
Украинският президент Володимир Зеленски заяви вчера в социалната мрежа Екс, че Киев е готов да предаде севернокорейски войници на техния лидер Ким Чен-ун, ако той организира размяната им за украинци, държани в плен в Русия.
Още от Свят
Тагарев: Правителството крие информация за дрона! Радев харчи с лека ръка отношенията ни с Украйна
"Може да е дрон, който е овладян от руски структури, предаден на групи, които са го изстреляли с идеята да тестват системата ни за сигурност, реакцията ни, включително и психологическата реакция", коментира още той.
Русия освободи бивш американски морски пехотинец, прекарал над 4 г. в затвора при нечовешки условия
Гилман беше един от най-малко осем американски граждани, които все още се намират в руски арест след серията широко отразени размени на затворници между Москва и Вашингтон
САЩ продаха за скрап два санкционирани петролни танкера, свързани с Русия
През януари американската брегова охрана и военни специални части задържаха кораба Era под руски флаг във водите южно от Исландия, слагайки край на продължилото няколко седмици преследване в Атлантическия океан.