1 Февруари, 2026

Учебен самолет се разби в Турция, има жертви

Учебен самолет се разби в Турция, има жертви

Летателният апарат е паднал близо до електрическа централа

Двама души са загинали при катастрофа на учебен едномоторен самолет в Бурса, съобщи Дарик с позоваване на турската държавна телевизия ТРТ Хабер.

Самолетът се е разбил в пуста местност в района на град Османгази.

На мястото са изпратени голям брой екипи на полицията, Дирекцията за управление при бедствия и извънредни ситуации (AFAD), пожарната служба и бърза помощ.

Валията на Бурса Якуп Джанболат посочи, че летателният апарат е паднал близо до електрическа централа. При катастрофата са загинали двама души.

Сигналът за разбития самолет е бил подаден в 15:40 ч. местно време (14.40 ч. българско) и екипите са пристигнали на мястото само осем минути по-късно, заяви кметът на Бурса Алинур Акташ.

Сподели:

Коментари (0)

WSJ: Си премахна последната пречка за нахлуване в Тайван

WSJ: Си премахна последната пречка за нахлуване в Тайван

„Арестът на генерала Чжан Юся, близък съюзник и приятел от детството, когото китайският лидер наричаше „по-голям брат“, премахва всички вътрешни авторитетни гласове, които биха могли да попречат на Си да предприеме каквито и да било действия срещу Тайван

Вучич: САЩ ще нанесат удар по Иран до 48 часа

Вучич: САЩ ще нанесат удар по Иран до 48 часа

Щели да го направят, за да отклонят вниманието от новите документи по делото на Джефри Епстийн

 Мерц: ЕС трябва да играе активна роля или ще се превърне в играчка на великите сили

Мерц: ЕС трябва да играе активна роля или ще се превърне в играчка на великите сили

Канцлерът заяви още, че решението за отказ от руския газ също е необратимо и Германия иска силно да се ориентира към вятърната и слънчевата енергия.